WTA Majorka: Ana Konjuh nie dała szans Wiktorii Azarence, Roberta Vinci w ćwierćfinale

Chorwatka Ana Konjuh pokonała 6:1, 6:3 Białorusinkę Wiktorię Azarenkę i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych na Majorce.

PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG

Dla Wiktorii Azarenki, która w grudniu urodziła syna, był to pierwszy start od Rolanda Garrosa 2016. W I rundzie, w rozgrywanym w ciągu dwóch dni meczu, Białorusinka pokonała Japonkę Risę Ozaki po obronie trzech piłek meczowych. W czwartek była liderka rankingu była bezradna w starciu z Aną Konjuh (WTA 28), której urwała cztery gemy.

W trwającym 71 minut spotkaniu Chorwatka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Naliczono jej 27 kończących uderzeń i 11 niewymuszonych błędów. Azarenka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek.

- Wiem, że Azarenka dopiero wróciła, ale zawsze gra się z nią trudno. Jest jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Zdecydowanie byłam zmotywowana, cieszę się, że udało mi się pokazać dobry tenis i wygrać - powiedziała Konjuh. Chorwatka awansowała do piątego ćwierćfinału w 2017 roku, drugiego na trawie. W ubiegłym tygodniu w Den Bosch doszła do półfinału.

W ćwierćfinale Konjuh zmierzy się z Anastasiją Sevastovą (WTA 19), która wygrała 6:7(2), 6:1, 6:3 z Varvarą Lepchenko (WTA 67). Łotyszka mogła wygrać w dwóch setach, ale w I partii nie wykorzystała prowadzenia 4:1. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. W ubiegłym roku Sevastova doszła na Majorce do finału.

Roberta Vinci (WTA 33) pokonała 6:4, 5:7, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 88). Włoszka prowadziła 6:4, 3:1, ale zwycięstwo odniosła po trzysetowej walce. W ciągu dwóch godzin i 16 minut wykorzystała pięć z 13 break pointów.

Mecz broniącej tytułu Francuzki Caroline Garcii (WTA 23) ze Słowaczką Janą Cepelovą (WTA 96) został przerwany przy stanie 2:2 w III secie z powodu zapadających ciemności.

Ana Konjuh (Chorwacja, 7) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) 6:1, 6:3
Caroline Garcia (Francja, 3) - Jana Cepelova (Słowacja, Q) 6:3, 6:7(5), 2:2 *do dokończenia

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA na Majorce?