ITF Gdynia: Paweł Ciaś bliski porażki. Robin Stanek wystąpi w finale

Paweł Ciaś jest o krok od porażki w półfinale turnieju ITF Futures na kortach ziemnych w Gdyni. Pierwszym finalistą został w sobotę Czech Robin Stanek.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Paweł Ciaś

Opady deszczu przeszkodziły w sobotę tenisistom. Paweł Ciaś i Markus Eriksson dwukrotnie opuścili kort i w sobotę już na niego nie powrócili. Pojedynek został przerwany przy stanie 6:1, 4:3 dla najwyżej rozstawionego w turnieju Szweda, który w drugim secie ma już przewagę przełamania.

Do finału zdołał zakwalifikować się Robin Stanek. Jego spotkanie z Francuzem Evanem Furnessem również było przerywane przez deszcz, ale oznaczony "piątką" czeski tenisista wygrał ostatecznie 6:4, 6:4. W niedzielę 22-latek z Pragi powalczy o trzecie singlowe trofeum na zawodowych kortach, pierwsze od 2015 roku.

W wyniku niekorzystnej pogody organizatorzy zostali zmuszeni ustalić nowy plan gier na niedzielę. Najpierw o godz. 9:00 zostanie wznowiony pojedynek Ciasia i Erikssona, a po godz. 14:00 odbędzie się finał pierwszej edycji zawodów BMC Gdynia Open. Na rywala w decydującej fazie czeka Stanek.