Challenger Bastad: Hubert Hurkacz nie sprostał turniejowej "szóstce"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / SOEREN STACHE / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał w I rundzie turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Bastad. Jego pogromcą po trzysetowym pojedynku okazał się rozstawiony z "szóstką" Belg Arthur de Greef.

Po udanych eliminacjach, które dały mu trzy punkty do rankingu ATP, Hubert Hurkacz pokazał swoje dwa oblicza w starciu z notowanym na 116. miejscu Belgiem. W partii otwarcia ofensywna gra wrocławianina przyniosła wymierne korzyści w postaci prowadzenia 4:1.

Arthur de Greef odrobił stratę jednego breaka, ale Polak nie dał sobie odebrać przewagi. Znakomite forhendy i bekhendy po krosie pozwoliły mu wygrać premierową odsłonę 6:4. Całego seta nasz reprezentant zamknął asem, których w pierwszej części meczu posłał aż 10.

Ale w drugim secie klasyfikowany na 308. pozycji Hurkacz znacznie obniżył loty. Zamiast ładnych kończących uderzeń notował coraz więcej pomyłek. Asy zastąpiły podwójne błędy, których w całym pojedynku naliczono mu aż 15. Do tego poprawił się Belg, coraz lepiej radzący sobie w wymianach.

De Greef błyskawicznie wyszedł na 4:0 w drugiej odsłonie i pewnie wyrównał stan rywalizacji. Nadzieja dla Polaka pojawiła się w trzecim secie, kiedy po wygraniu dwóch gemów wyszedł on na 2:1. Nasz tenisista nie był jednak w stanie przeciwstawić się Belgowi, który przełamał w piątym oraz dziewiątym gemie. Po 110 minutach to on wygrał 4:6, 6:3, 6:3 i awansował do II rundy turnieju Bastad Challenger.

Hurkaczowi pozostała na pocieszenie gra deblowa, w której wspólnie z Kamilem Majchrzakiem zameldował się w poniedziałek w ćwierćfinale. Jego partner powalczy natomiast jeszcze o ćwierćfinał singla, a jego przeciwnikiem będzie oznaczony "trójką" Szwajcar Henri Laaksonen.

Bastad Challenger, Bastad (Szwecja) ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro wtorek, 11 lipca