Cykl ITF: Paulina Czarnik po trzysetowej walce uległa Amerykance w Amstelveen

Paulina Czarnik nie zdołała awansować do II rundy turnieju ITF na kortach ziemnych w holenderskim Amstelveen. W środę lepsza od Polki po trzysetowym boju okazała się Amerykanka Dasha Ivanova.

Rafał Smoliński
PAP / Bartłomiej Zborowski

Pojedynek Pauliny Czarnik z rozstawioną z "piątką" Dashą Ivanovą trwał aż dwie godziny i 47 minut. Pierwsze dwa sety rozstrzygnęły się w tie brekach. W decydującej partii Polka przełamała na 3:2, ale od tego momentu to Amerykanka wygrała cztery gemy z rzędu i cały mecz 7:6(4), 6:7(6), 6:3.

Czarnik nie zdobyła w holenderskim Amstelveen punktów do rankingu singlowego. W czwartek powalczy razem z Darią Kuczer o miejsce w półfinale debla. Przeciwniczkami oznaczonych "trójką" Polek będą Czeszki Michaela Bayerlova i Tereza Janatova.

W gruzińskim Telawi na I rundzie zakończył zmagania Bartosz Wojnar, który przegrał z reprezentantem gospodarzy George Cziwadze 3:6, 2:6. Zapadające ciemności przerwały pojedynek Mateusza Terczyńskiego i Izraelczyka Alona Elii. Nasz tenisista zszedł z kortu przy prowadzeniu 6:2, 3:3 i wznowi grę w czwartek.