Challenger Brunszwik: Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies nie wystąpią w finale

Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies nie zagrają o tytuł w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Brunszwiku. Po mistrzowskim tie breaku polsko-niemiecka para przegrała z Julianem Knowle'em i Igorem Zelenayem 6:7(5), 6:1, 8-10.
Rafał Smoliński
/ Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Piątkowy pojedynek trwał 90 minut. W partii otwarcia Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies trzykrotnie wychodzili na prowadzenie z przewagą przełamania, a w 10. gemie nie wykorzystali setbola. W tie breaku skuteczniejsi byli już rywale, którzy błyskawicznie odskoczyli na 6-2 i zakończyli sprawę przy czwartej okazji.

W drugim secie Julian Knowle i Igor Zelenay nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Szybko dwukrotnie stracili podanie i przegrali 1:6. O awansie do finału zawodów Sparkassen Open zadecydował super tie break, w którym polsko-niemiecka para miała już 5-0, lecz przegrała siedem kolejnych punktów.

Kowalczyk i Mies ulegli ostatecznie 6:7(5), 6:1, 8-10. Za występ w Brunszwiku otrzymają po 45 punktów do rankingu deblowego oraz czek na sumę 2740 euro do podziału. Knowle i Zelenay powalczą w sobotę o tytuł z niemiecką parą Kevin Krawietz i Gero Kretschmer.

Sparkassen Open, Brunszwik (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 127 tys. euro
piątek, 14 lipca

półfinał gry podwójnej:

Julian Knowle (Austria) / Igor Zelenay (Słowacja) - Mateusz Kowalczyk (Polska) / Andreas Mies (Niemcy) 7:6(5), 1:6, 10-8

Czy Julian Knowle i Igor Zelenay wygrają turniej?