WTA Bukareszt: Magdalena Fręch pokonana przez Dankę Kovinić po maratonie

Magdalena Fręch przegrała 3:6, 7:5, 3:6 z reprezentantką Czarnogóry Danką Kovinić w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

PAP/EPA / MARK R. CRISTINO

Dla Magdaleny Fręch (WTA 259) był to trzeci występ w głównej drabince turnieju WTA, ale po raz pierwszy po przejściu eliminacji. Dwa razy zagrała w Katowicach dzięki dzikiej karcie. We wtorek w Bukareszcie Polka ambitnie walczyła. Obroniła dwie piłki meczowe w II secie, ale w III partii od stanu 2:1 zdobyła jeszcze tylko jednego gema i przegrała z Danką Kovinić (WTA 125).

W trzecim gemie I seta Kovinić obroniła dwa break pointy (wygrywający serwis, bekhend wymuszający błąd). Poza tym obie tenisistki długo bez problemów utrzymywały podanie. W końcówce inicjatywę przejęła reprezentantka Czarnogóry, która głębokim krosem uzyskała przełamanie na 5:3. W dziewiątym gemie Fręch obroniła pierwszą piłkę setową dropszotem z returnu. Drugiego setbola Kovinić wykorzystała forhendem.

W II secie reprezentantka Czarnogóry zmarnowała trzy break pointy na 2:1. Przy pierwszym nie wyszedł jej skrót, a przy drugim i trzecim zepsuła dwie piłki. Ostatecznie jednak Fręch oddała podanie podwójnym błędem. W szóstym gemie Kovinić oddała podanie wyrzucając forhend. Fręch grała coraz lepiej i miała okazję na 5:3, ale jej rywalka obroniła się skuteczną ofensywną akcją. Nieudany bekhend kosztował Polkę stratę podania w dziewiątym gemie. Końcówka była niezwykle emocjonująca. Przy 5:4 reprezentantka Czarnogóry zmarnowała dwie piłki meczowe i oddała serwis pakując forhend w siatkę. W 12. gemie obroniła pięć piłek setowych, ale przy szóstej wyrzuciła slajsa.

W III secie na pierwsze break pointy trzeba było czekać do piątego gema. Przy pierwszym Kovinić wyrzuciła return, ale przy drugim Fręch zepsuła forhend. W tym momencie reprezentantka Czarnogóry skorzystała z interwencji medycznej z powodu kontuzji uda. Polka nie potrafiła odrobić straty przełamania, a sama jeszcze raz oddała podanie. W dziewiątym gemie Kovinić mecz zakończyła forhendem.

W trwającym dwie godziny i 50 minut meczu Kovinić zaserwowała sześć asów i obroniła dziewięć z 12 break pointów. Reprezentantka Czarnogóry wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od Fręch (112-103).

Kolejną rywalką Kovinić będzie rozstawiona z numerem pierwszym Łotyszka Anastasija Sevastova.