ATP Newport: Ivo Karlović rozpoczął walkę o obronę tytułu, bezproblemowe zwycięstwo Johna Isnera

John Isner i Ivo Karlović, dwaj najwyżej rozstawieni uczestnicy rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP w Newport, łatwo awansowali do II rundy. Amerykanin pokonał Sama Grotha, a broniący tytułu Chorwat wygrał z Denisem Kudlą.

Marcin Motyka
Ivo Karlović PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Ivo Karlović

Przed rokiem Ivo Karlović w Newport zdobył siódmy w karierze tytuł w głównym cyklu, w finale broniąc trzech meczboli i pokonując Nicolasa Mahuta. Po 12 miesiącach Chorwat wrócił do Rhode Island, by bronić trofeum. W środę wykonał ku temu pierwszy krok. W meczu II rundy rozstawiony z numerem drugim Karlović wygrał 6:4, 6:4 z Denisem Kudlą.

Kluczem do zwycięstwa Karlovicia był oczywiście serwis. W ciągu 67 minut gry posłał 16 asów, przy własnym podaniu zdobył 67 proc. rozegranych punktów i raz został przełamany, samemu wykorzystując trzy z czterech break pointów. Kolejnym rywalem 38-latka z Zagrzebia będzie Peter Gojowczyk, który w 1/8 finału uporał się z Konstantinem Krawczukiem.

Bez problemów w 1/8 finału zameldował się także inny faworyt turnieju, John Isner. Najwyżej rozstawiony Amerykanin zaserwował 13 asów, wykorzystał trzy z siedmiu piłek na przełamanie i w 61 minut pokonał 6:2, 6:4 kwalifikanta Sama Grotha. W II rundzie Isner, mistrz Dell Technologies Hall of Fame Open z lat 2011-12, zagra z rodakiem, Dennisem Novikovem. 23-latek z San Jose w środę także okazał się lepszy od tenisisty z eliminacji, Franka Dancevicia (6:3, 6:2).

W turnieju nie ma już natomiast oznaczonego "trójką" Adriana Mannarino. Francuz przegrał w dwóch setach z Tobiasem Kamke. Niemiec, dla którego to pierwszy awans do ćwierćfinału zawodów rangi ATP World Tour od października ubiegłego roku i imprezy w Sztokholmie, o półfinał powalczy z Matthew Ebdenem. Australijczyk wyeliminował Lukasa Lacko, turniejową "szóstkę".

Spore problemy miał natomiast rozstawiony z numerem czwartym Pierre-Hugues Herbert. Francuz, 72. singlista świata, w pojedynku z notowanym na 140. lokacie Adrianem Menendezem przegrywał ze stratą przełamania w decydującym secie, lecz ostatecznie zdołał zwyciężyć 7:5, 2:6, 6:3. W 1/4 finału Herbert, deblowy triumfator US Open i Wimbledonu, stanie naprzeciw Bjorna Fratangelo. Amerykanin pokonał 7:6(3), 3:6, 6:1 Akirę Santillana.

Dell Technologies Hall of Fame Open, Newport (USA)