Challenger Liberec: drugi tytuł dla Tomasza Bednarka i Davida Pela musi zaczekać

Tomasz Bednarek i David Pel nie wygrali turnieju rangi ATP Challenger Tour o puli nagród 43 tys. euro na kortach ziemnych w Libercu. Polsko-holenderska para przegrała z Laurynasem Grigelisem i Zdenkiem Kolarem 3:6, 4:6.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek

O triumfie rozstawionego z czwartym numerem duetu zadecydowały pojedyncze breaki w każdym secie. Najpierw w czwartym gemie premierowej odsłony serwis stracił David Pel. Z kolei na inaugurację drugiej partii przełamany został Tomasz Bednarek.

Laurynas Grigelis i Zdenek Kolar obronili oba wypracowane przez rywali break pointy i po zaledwie 68 minutach wygrali pewnie 6:3, 6:4. Litwin i Czech sięgnęli po drugie wspólne mistrzostwo w imprezie rangi ATP Challenger Tour w obecnym sezonie oraz po 80 punktów i czek na sumę 2670 euro. Wcześniej byli najlepsi w uzbeckiej Samarkandzie.

Z drugiego wspólnego trofeum nie cieszyli się natomiast Bednarek i Pel. Polsko-holenderska para wygrała w tym roku challengera w Mediolanie. Za finał turnieju w Libercu obaj panowie otrzymają po 48 punktów i czek na sumę 1550 euro do podziału. Nasz reprezentant przybliży się do powrotu do Top 150 rankingu deblistów.

Svijany Open, Liberec (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
sobota, 5 sierpnia

finał gry podwójnej:

Laurynas Grigelis (Litwa, 4) / Zdenek Kolar (Czechy, 4) - Tomasz Bednarek (Polska, 3) / David Pel (Holandia, 3) 6:3, 6:4

Czy Tomasz Bednarek powróci do Top 100 rankingu deblowego?