WTA Toronto: cztery gemy Agnieszki Radwańskiej w meczu z Karoliną Woźniacką, ćwierćfinał nie dla Polki

Agnieszka Radwańska przegrała 3:6, 1:6 z Dunką Karoliną Woźniacką i nie awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 rozgrywanego na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / WILL OLIVER

W walce o ćwierćfinał Rogers Cup doszło do konfrontacji Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką. Było to ich 17. spotkanie, ale pierwsze w Kanadzie. Obie w przeszłości triumfowały w tej imprezie w latach parzystych, czyli w Montrealu. Dunka zwyciężyła w niej w 2010, a Polka w 2014 roku.

W trzecim gemie I seta Woźniacka oddała podanie popełniając trzy proste błędy. Po chwili serwis straciła Radwańska, która zepsuła woleja i wyrzuciła bekhend. Krakowianka oddała rywalce inicjatywę. Dunka weszła w uderzenia i zaczęła nadawać ton wydarzeniom na korcie, spychając Polkę do rozpaczliwej defensywy. Pięknym smeczem dwukrotna finalistka US Open uzyskała przełamanie na 4:2 i do końca utrzymała przewagę. W dziewiątym gemie Woźniacka od 0-30 zdobyła cztery punkty. Set dobiegł końca, gdy Radwańska wpakowała forhend w siatkę.

W gemie otwarcia II seta Woźniacka zmarnowała pierwszego break pointa wyrzucając return, a drugiego obroniła Radwańska forhendem. Efektowna kombinacja głębokiego returnu i smecza dała byłej liderce rankingu trzecią szansę na przełamanie. Polka podanie oddała psując dropszota. W drugim gemie Dunka od 15-40 zdobyła trzy punkty popisując się m.in. genialnym lobem. W sumie odparła cztery break pointy i wyszła na 2:0. Krakowianka straciła animusz i w trzecim gemie oddała podanie do zera, a w piątym do 15.

Przy 6:3, 5:0 i 40-0 Woźniacka zmarnowała trzy piłki meczowe, a ofensywna akcja dała Radwańskiej przełamanie. Po chwili Dunka odebrała Polce podanie do zera. Spotkanie była liderka rankingu zakończyła krosem forhendowym.

W trwającym 78 minut meczu Radwańska zdobyła tylko sześć z 24 punktów przy swoim drugim podaniu i dała się przełamać sześć razy. Łupem Woźniackiej padło 61 ze 103 rozegranych piłek. Obie tenisistki popełniły po 19 niewymuszonych błędów. Dunka miała 17 kończących uderzeń, a Polka tylko sześć.

Woźniacka podwyższyła na 11-6 bilans meczów z Radwańską. W ćwierćfinale Dunka zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą, z którą wygrała cztery z sześciu dotychczasowych spotkań.