WTA New Haven: Alicja Rosolska i Nao Hibino odpadły w I rundzie

Alicja Rosolska i Nao Hibino przegrały 3:6, 6:7(6) z Japonką Shuko Aoyamą i Chorwatką Dariją Jurak w I rundzie debla turnieju WTA Premier w New Haven.

Nao Hibino i Alicja Rosolska Getty Images / Pat Scala / Nao Hibino i Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Nao Hibino zanotowały drugi wspólny występ podczas amerykańskiego lata. W Toronto w I rundzie przegrały z Niemką Anną-Leną Grönefeld i Czeszką Kvetą Peschke. W New Haven Polka i Japonka również nie odniosły zwycięstwa. Ich pogromczyniami zostały Shuko Aoyama i Darija Jurak.

W I secie Rosolska i Hibino z 1:4 zbliżyły się na 3:4, ale w dwóch kolejnych gemach zdobyły tylko dwa punkty. W II partii Polka i Japonka z 2:4 wyszły na 5:4. W tie breaku od 2-4 zgarnęły cztery punkty, ale zmarnowały dwie piłki setowe i pożegnały się z turniejem.

W trwającym 89 minut meczu obie pary miały po siedem break pointów. Aoyama i Jurak wykorzystały trzy, a Rosolska i Hibino na przełamanie zamieniły dwie okazje.

Rosolska aktualnie klasyfikowana jest na 32. miejscu w rankingu deblowym, a Hibino znajduje się na 45. pozycji. W kwietniu Polka i Japonka zdobyły tytuł w Monterrey.

Connecticut Open, New Haven (USA)
WTA Premier, kort twardy, pula nagród 776 tys. dolarów
poniedziałek, 21 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Shuko Aoyama (Japonia) / Darija Jurak (Chorwacja) - Nao Hibino (Japonia) / Alicja Rosolska (Japonia) 6:3, 7:6(6)

Czy Alicja Rosolska awansuje do Top 30 rankingu deblowego?