Daria Kasatkina po zwycięstwie z Agnieszką Radwańską: To była dla mnie wspaniała noc

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Daria Kasatkina oceniła, że wraz z Agnieszką Radwańską rozegrały "świetny mecz". Rosjanka ostatecznie pokonała Polkę w trzech setach i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Pekinie.

Starcie Agnieszki Radwańskiej z Darią Kasatkiną było wspaniałym zwieńczeniem środowej serii gier w turnieju w Pekinie. Obie zawodniczki zaprezentowały urozmaicony tenis, pełen nieszablonowych zagrań. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszła Rosjanka, wygrywając 4:6, 7:5, 6:2.

Mecz trwał dwie godziny i 32 minuty, a zakończył się po północy lokalnego czasu. - To była dla mnie wspaniała noc - przyznała Kasatkina. - Rozegrałyśmy świetny mecz. Obie grałyśmy na wysokim poziomie i jestem szczęśliwa, że wygrałam tę batalię.

Tym samym 20-latka z Moskwy pierwszy raz w karierze awansowała do ćwierćfinału turnieju w Pekinie. W tej fazie zmierzy się z Simoną Halep, którą pokonała w ubiegłym tygodniu I rundzie w Wuhanie. Dla Kasatkiny to jedyna wygrana nad Rumunką w trzech dotychczas rozegranych konfrontacjach.

- Zagramy ze sobą po raz czwarty i czuję ekscytację na myśl o tym meczu. To już faza ćwierćfinałowa, więc będę musiała dać z siebie wszystko - powiedziała Rosjanka.

Pojedynek Kasatkiny z Halep odbędzie się w piątek.

Czy Daria Kasatkina awansuje do półfinału?