ATP Antwerpia: Ruben Bemelmans odprawił kontuzjowanego Nicka Kyrgiosa, Steve Darcis wygrał po kreczu rywala

Ruben Bemelmans pokonał w środę wyraźnie zmagającego się z kłopotami zdrowotnymi Nicka Kyrgiosa. Do ćwierćfinału awansowali również Julien Benneteau i Joao Sousa, a do II rundy Steve Darcis.

Karolina Konstańczak
Nick Kyrgios PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Rozstawiony z numerem trzecim Nick Kyrgios przegrał w środę z Rubenem Bemelmansem 7:6(3), 3:6, 3:6 w ramach II rundy turnieju ATP World Tour 250 w Antwerpii. Australijczyk wyraźnie zmagał się z kłopotami zdrowotnymi. Przy stanie 7:6(3) i 2:3 poprosił o przerwę medyczną, wskazując na biodro. Ta partia ciała dokuczała 22-latkowi w czasie imprez na kortach trawiastych.

Bemelmans, sprawca niespodzianki, awansował do swojego trzeciego w karierze ćwierćfinału turnieju ATP (wcześniej doszedł do tej fazy w 2013 roku w Wiedniu i sezon temu w Montpellier).

Kolejnym rywalem Belga będzie Joao Sousa. Portugalczyk wygrał z Serhijem Stachowskim 5:7, 6:4, 6:4 i oddalił jego marzenia o awansie do pierwszego ćwierćfinału ATP od lutego 2015 roku (Dubaj).

Awans do najlepszej "ósemki" belgijskich zawodów wywalczył również w środę Julien Benneteau. Francuz oddał zaledwie dwa gemy Henriemu Laaksonenowi. 35-latek po raz drugi w tym sezonie (po zawodach w s'Hertogenbosh) zaprezentuje się na tym etapie imprezy ATP. Jego kolejnym rywalem będzie albo Jo-Wilfried Tsonga, albo Kenny de Schepper.

W ramach I rundy walczyli ze sobą Steve Darcis i Cedrik-Marcel Stebe. Niemiec skreczował na początku trzeciego seta z powodu problemów z nadgarstkiem. Belg zagra w II rundzie z rozstawionym z numerem piątym Davidem Ferrerem.