Finały ATP World Tour: kto rywalem Kubota i Melo w półfinale? Polak i Brazylijczyk mają o co grać

Łukasz Kubot i Marcelo Melo są już pewni występu w sobotnim półfinale londyńskich Finałów ATP World Tour. W piątek wyjaśni się, kto będzie rywalem Polaka i Brazylijczyka w fazie pucharowej turnieju Masters.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot East News / TRICOLORS / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Sytuacja w Grupie A jest ciekawa, tym bardziej że po dwóch porażkach wycofali się Ivan Dodig i Marcel Granollers. Miejsce Chorwata i Hiszpana zajęli Oliver Marach i Mate Pavić, którzy nie mają już szans na występ w półfinale. Austriacko-chorwacki debel stanie w piątek na drodze braci Bryanów, pozostających jeszcze w grze o fazę pucharową.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo są już pewni wyjścia z grupy, ale nie znają jeszcze przeciwników w półfinale. W piątek polsko-brazylijska para zagra nie tylko o kolejne 200 punktów do rankingu ATP i premię w wysokości 36 tys. dolarów, ale i pierwszą pozycję. Aby ją sobie zagwarantować bez oglądania się na konkurentów, nasz reprezentant i jego partner muszą wygrać piątkowy pojedynek.

A przeciwnikami Kubota i Melo będą Jamie Murray i Bruno Soares, którzy mają nóż na gardle. Brytyjsko-brazylijski duet ma na koncie tylko jedno zwycięstwo i w piątkowy wieczór (początek meczu o godz. 18:45 naszego czasu) będzie musiał zwyciężyć najlepszą parę obecnego sezonu. Wcześniej, o godz. 13:00, o drugą wygraną w grupie powalczą Bryanowie, którzy nie mają już szans na pierwszą pozycję. Amerykanie muszą także liczyć na pomoc Polaka i Brazylijczyka.

Możliwe scenariusze w Grupie A:

Bryanowie w dwóch setach Bryanowie w trzech setach Marach i Pavić w dwóch setach Marach i Pavić w trzech setach
Kubot i Melo w dwóch setach Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie
Kubot i Melo w trzech setach Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie Kubot i Melo oraz Bryanowie
Murray i Soares w dwóch setach Murray i Soares oraz Kubot i Melo Murray i Soares oraz Kubot i Melo Murray i Soares oraz Kubot i Melo Murray i Soares oraz Kubot i Melo
Murray i Soares w trzech setach Kubot i Melo oraz Murray i Soares Kubot i Melo oraz Murray i Soares Murray i Soares oraz Kubot i Melo Murray i Soares oraz Kubot i Melo

Na kogo Kubot i Melo mogą trafić w półfinale? Jeśli zajmą w Grupie A drugą lokatę, to zagrają ze zwycięzcami Grupy B, czyli parą Ryan Harrison i Michael Venus. Amerykanin i Nowozelandczyk, mistrzowie Rolanda Garrosa 2017, już po dwóch spotkaniach zapewnili sobie pierwsze miejsce. O drugie zagrają w czwartkowe popołudnie broniący tytułu Fin Henri Kontinen i Australijczyk John Peers oraz Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Na zwycięzców tego pojedynku trafią w półfinale triumfatorzy Grupy A. ZOBACZ WIDEO: Dramatyczny debiut Polaka w IO. "Traciłem świadomość i nie wiedziałem, gdzie jestem"

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo zajmą pierwsze miejsce w Grupie A?