WTA Budapeszt: pewne otwarcie Dominiki Cibulkovej. Timea Babos w 57 minut w II rundzie

Słowaczka Dominika Cibulkova pokonała Węgierkę Fanny Stollar i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego w Budapeszcie.

Dominika Cibulkova Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova
Dominika Cibulkova (WTA 33) w Budapeszcie została rozstawiona z numerem pierwszym. Na początek pokonała 6:3, 6:3 Węgierkę Fanny Stollar (WTA 210). W I secie Słowaczka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym 75 minut meczu wykorzystała pięć z 10 break pointów. Kolejną rywalką finalistki Australian Open 2014 będzie Kirsten Flipkens (WTA 67), która wygrała 6:3, 7:5 z Moniką Niculescu (WTA 75). W I secie było tylko jedno przełamanie, a w II partii aż siedem, z czego cztery dla Belgijki.

Broniąca tytułu Timea Babos (WTA 35) w 57 minut rozbiła 6:1, 6:0 Tatjanę Marię (WTA 57). Węgierka zaserwowała pięć asów, zdobyła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery break pointy. W II rundzie reprezentantka gospodarzy spotka się z inną Niemką Moną Barthel.

Shuai Zhang (WTA 34) oddała pięć gemów Arinie Rodionowej (WTA 132). W trwającym 78 minut spotkaniu Chinka obroniła pięć break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z 12 okazji. Przy swoim pierwszym serwisie zgarnęła 31 z 37 punktów. O ćwierćfinał Zhang zagra z Janą Cepelovą (WTA 114), która pokonała 6:2, 6:2 Carinę Witthöft (WTA 51).

W środę odbyły się również trzy mecze II rundy. Alison van Uytvanck (WTA 80) rozbiła 6:1, 6:0 Mihaelę Buzarnescu (WTA 39). W trwającym 69 minut meczu Belgijka zdobyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Viktoria Kuzmova (WTA 121) wróciła z 0:2 w II secie i wygrała 6:2, 6:4 z Sabiną Lisicką (WTA 173).

Petra Martić (WTA 56) zwyciężyła 3:6, 6:4, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 47). Chorwatka wróciła ze stanu 3:6, 2:4. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu było 15 przełamań, z czego osiem dla tenisistki ze Splitu. Martić zaserwowała siedem asów, a Sasnowicz miała tyle samo podwójnych błędów.

Hungarian Ladies Open, Budapeszt (Węgry)