WTA Indian Wells: awans Simony Halep. Największy ćwierćfinał Petry Martić

Rumunka Simona Halep pokonała Chinkę Qiang Wang i awansowała do ćwierćfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego w Indian Wells.

Simona Halep Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Simona Halep
W poprzedniej rundzie Simona Halep straciła seta z 19-letnią Amerykanką Caroline Dolehide. W walce o ćwierćfinał imprezy w Indian Wells Rumunka pokonała 7:5, 6:1 Qiang Wang (WTA 55). Od stanu 4:5 liderka rankingu zdobyła dziewięć z 10 kolejnych gemów.

W trwającym 75 minut meczu Halep zgarnęła 17 z 23 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Rumunce naliczono 16 kończących uderzeń i 27 niewymuszonych błędów. Wang miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

Dla Halep to czwarty turniej w sezonie i awansowała do czwartego ćwierćfinału. W Shenzhen triumfowała, w Australian Open zaliczyła finał, a w Dosze doszła do półfinału. Rumunka w Indian Wells gra po raz ósmy. Jej najlepszy rezultat w Kalifornii to tytuł zdobyty w 2015 roku.

Kolejną rywalką Halep będzie Petra Martić (WTA 51), która wygrała 6:3, 7:6(4) z Marketą Vondrousovą (WTA 54). W II secie Czeszka z 3:5 wyszła na 6:5, ale Chorwatka zakończyła mecz w tie breaku. W ciągu 81 minut 18-latka z Sokolova popełniła 11 podwójnych błędów i zdobyła tylko siedem z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Martić trzy razy straciła serwis, a sama uzyskała pięć przełamań.

Chorwatka po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału turnieju rangi Premier Mandatory (Indian Wells, Miami, Madryt, Pekin). W 2011 roku Martić pokonała Halep w Kopenhadze. Trzy lata temu w Kantonie lepsza była Rumunka.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 8,648 mln dolarów
wtorek, 13 marca

IV runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 1) - Qiang Wang (Chiny) 7:5, 6:1
Petra Martić (Chorwacja) - Marketa Vondrousova (Czechy) 6:3, 7:6(4)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Indian Wells?