ATP Miami: Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi odpadli po niebywałym dreszczowcu

Marcin Matkowski i Pakistańczyk Aisam-ul-Haq Qureshi zmarnowali dwie piłki meczowe i nie awansowali do II rundy gry podwójnej turnieju Miami Open 2018.

Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej) Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Aisam-ul-Haq Qureshi (z lewej) i Marcin Matkowski (z prawej)
W I rundzie turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi stoczyli niesamowitą batalię z Leonardo Mayerem i Diego Schwartzmanem. Lepsi okazali się Argentyńczycy, którzy zwyciężyli 7:6(6), 6:7(5), 9-11.

W 10. i 12. gemie Mayer i Schwartzman obronili trzy piłki setowe, a w tie breaku dwie kolejne (z 4-6 wyrównali na 6-6), ale nie udało się im wygrać I seta. W II partii Matkowski i Qureshi z 1:5 doprowadzili do tie breaka. W nim od 5-2 stracili pięć punktów z rzędu. W super tie breaku Polak i Pakistańczyk zmarnowali dwie piłki meczowe przy 9-7.

W trwającym dwie godziny i pięć minut spotkaniu obie pary uzyskały po dwa przełamania. Matkowski i Qureshi zdobyli o cztery punkty więcej (95-91), ale pożegnali się z turniejem.

Dla Polaka i Pakistańczyka była to siódmy wspólny występ w tym roku. Australian Open (ćwierćfinał) to jedyny turniej, w którym wygrali dwa mecz z rzędu.

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,972 mln dolarów
sobota, 24 marca

I runda gry podwójnej:

Leonardo Mayer (Argentyna) / Diego Schwartzman (Argentyna) - Marcin Matkowski (Polska) / Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan) 6:7(6), 7:6(5), 11-9

Czy w 2018 roku Marcin Matkowski wygra turniej ATP w deblu?