ATP Miami: Alexander Zverev zrewanżował się Nickowi Kyrgiosowi. Drugi z rzędu ćwierćfinał Borny Coricia

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Nicka Kyrgiosa w IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Miami. W innym pojedynku tenisistów młodego pokolenia Borna Corić wygrał z Denisem Shapovalovem.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W ćwierćfinale minionej edycji turnieju ATP w Miami Nick Kyrgios po znakomitym widowisku pokonał Alexandra Zvereva 6:3, 6:7(9), 6:3. W tym roku na kortach Crandon Park los skojarzył tych dwóch niezwykle utalentowanych tenisistów już w w IV rundzie. Wtorkowe spotkanie nie było jednak tak interesujące, jak to z zeszłego sezonu. W dużej mierze za sprawą Australijczyka, który nie zaprezentował optymalnej dyspozycji i dodatkowo zmagał się z bólem pleców. Niemiec wykorzystał słabszą postawę rywala. Wygrał 6:4, 6:4 i zrewanżował się za porażkę sprzed 12 miesięcy.

Mecz trwał godzinę i 12 minut. W tym czasie Zverev zaserwował pięć asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z czterech break pointów, posłał 22 zagrania kończące, popełnił 13 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 67 punktów, o 18 więcej od przeciwnika. Kyrgiosowi natomiast zapisano 11 asów, 18 uderzeń kończących i 27 pomyłek własnych.

20-letni Zverev, który tym samym wyrównał na 3-3 bilans bezpośrednich konfrontacji z Australijczykiem, drugi rok z rzędu awansował do ćwierćfinału Miami Open. O półfinał tenisista z Hamburga zmierzy się z Borną Coriciem. Z Chorwatem rywalizował dotychczas dwukrotnie i oba starcia przegrał.

We wtorek, w pojedynku tenisistów młodego pokolenia, 21-letni Corić po dwóch godzinach i 16 minutach zaciętej batalii wygrał 7:6(2), 4:6, 6:4 z Denisem Shapovalovem, 18-latkiem. Dzięki temu doszedł do 1/4 finału drugiej kolejnej imprezy rangi ATP World Tour Masters 1000. Przed dwoma tygodniami wystąpił w półfinale zawodów w Indian Wells.

Kevin Anderson zaserwował dziewięć asów, posłał 22 zagrania wygrywające, wykorzystał trzy z sześciu szans na przełamanie i pokonał 7:6(3), 6:4 Francesa Tiafoe'a. W ćwierćfinale Afrykaner zmierzy się z Pablo Carreno, z którym ma bilans 4-0, w tym pokonał go przed kilkunastoma dniami w Indian Wells. W 1/8 finału Hiszpan oddał zaledwie trzy gemy rodakowi, Fernando Verdasco.