ATP Houston: Steve Johnson był dwie piłki od straty tytułu. Taylor Fritz obronił dwa meczbole

Broniący tytułu Steve Johnson był o krok od porażki już w I rundzie turnieju ATP World Tour 250 na kortach ziemnych w Houston. We wtorek niełatwą przeprawę miał również Taylor Fritz, który oddalił dwie piłki meczowe w starciu z Timem Smyczkiem.

Rafał Smoliński
Steve Johnson AFP / PHILIPPE LOPEZ / AFP / Na zdjęciu: Steve Johnson
Rozstawiony z szóstym numerem Steve Johnson miał problemy z pokonaniem swojego rodaka Ernesto Escobedo. Broniący w Houston tytułu tenisista przegrał premierową odsłonę 3:6, a w tie breaku drugiej było już 5-4 dla rywala, ale ten ani razu nie utrzymał serwisu. Dopiero w trzecim secie Johnson udowodnił swoją wyższość i zwyciężył ostatecznie 3:6, 7:6(5), 6:2.

Emocje były również w drugim wieczornym pojedynku. Taylor Fritz powrócił ze stanu 0-1 w setach i wyeliminował swoje rodaka Tima Smyczka. Młody Amerykanin nie tylko musiał gonić wynik po porażce w partii otwarcia, ale także oddalił dwie piłki meczowe. Smyczek mógł zakończyć pojedynek w 12. gemie decydującej odsłony oraz w tie breaku. Fritz utrzymał jednak nerwy na wodzy, zanim triumfował 6:7(3), 6:2, 7:6(6).

Wszystkie pojedynki wtorkowej sesji dziennej zostały rozstrzygnięte w dwóch partiach. Większych niespodzianek nie było. Oznaczony siódmym numerem Ryan Harrison odprawił przedstawiciela młodego serbskiego pokolenia, Miomira Kecmanovicia. W II rundzie znaleźli się również doświadczony Chorwat Ivo Karlović oraz Argentyńczycy Horacio Zeballos, Nicolas Kicker i Guido Pella. Ten ostatni został przeciwnikiem grającego z "dwójką" Amerykanina Sama Querreya.

US Men's Clay Court Championship, Houston (USA)