ATP Monte Carlo: niemoc Tomasa Berdycha. Czech przegrał z Keiem Nishikorim

Japończyk Kei Nishikori pokonał Czecha Tomasa Berdycha i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo.

Kei Nishikori Getty Images / Minas Panagiotakis / Na zdjęciu: Kei Nishikori
W I rundzie Rolex Monte-Carlo Masters doszło do starcia Keia Nishikoriego (ATP 36) z Tomasem Berdychem (ATP 18). Obaj tenisiści w 2015 roku byli notowani na czwartym miejscu w rankingu. Japończyk zwyciężył 4:6, 6:2, 6:1. Gra Czecha załamała się jeszcze w pierwszym secie. Prowadził w nim 5:2 i stracił dwa gemy z rzędu. W drugiej i trzeciej partii finalista imprezy z 2015 roku zaprezentował się bardzo słabo.

W trwającym godzinę i 45 minut meczu Nishikori zdobył 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystał sześć z 12 break pointów. Finaliście US Open 2014 zanotowano 19 kończących uderzeń i 25 niewymuszonych błędów. Berdych miał 17 piłek wygranych bezpośrednio i 46 pomyłek. Japończyk podwyższył na 5-1 bilans meczów z Czechem. Było to ich drugie starcie w Monte Carlo. W 2012 roku w trzech setach zwyciężył Berdych. Kolejnym rywalem Nishikoriego będzie Rosjanin Danił Miedwiediew.

Udanie turniej rozpoczęli dwaj Hiszpanie. Roberto Bautista (ATP 16) zamienił na przełamanie trzy z siedmiu okazji i pokonał 6:4, 6:3 Petera Gojowczyka (ATP 50). Albert Ramos (ATP 24), finalista turnieju z ubiegłego sezonu, zaserwował pięć asów oraz odparł dziewięć z 11 break pointów i wygrał 6:3, 6:3 z Jaredem Donaldsonem (ATP 51).

Andriej Rublow (ATP 33) zwyciężył 7:6(7), 2:6, 7:5 Robina Haase. (ATP 44). W pierwszym secie Rosjanin obronił cztery piłki setowe, jedną przy 5:6 i trzy w tie breaku. W trzeciej partii było tylko jedno przełamanie, które tenisista z Moskwy uzyskał w złożonym z 20 punktów 12. gemie. Spotkanie trwało 2,5 godziny. Kolejnym rywalem Rublowa będzie rozstawiony z numerem piątym Dominic Thiem.

Borna Corić (ATP 39) pokonał 6:2, 6:3 Juliena Benneteau (ATP 57). W ciągu 65 minut Chorwat zaserwował osiem asów i wykorzystał wszystkie cztery szanse na przełamanie Francuza.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)