WTA Praga: Daria Kasatkina za burtą. Mona Barthel nie obroni tytułu

Rosjanka Daria Kasatkina przegrała z Włoszką Jasmine Paolini w I rundzie turnieju WTA International w Pradze. Odpadła również Mona Barthel, mistrzyni sprzed roku.

Daria Kasatkina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Daria Kasatkina (WTA 15) słabo rozpoczęła sezon na kortach ziemnych w Europie. Finalistka BNP Paribas Open z drugiego kolejnego turnieju odpadła w I rundzie. W Stuttgarcie uległa Magdalenie Rybarikovej, a w Pradze przegrała 6:7(6), 3:6 z Jasmine Paolini (WTA 144). W trwającym godzinę i 57 minut spotkaniu Rosjanka sześć razy oddała podanie. Kolejną rywalką Włoszki będzie Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova.

Tytułu nie obroni Mona Barthel (WTA 66), która sześć razy dała się przełamać i przegrała 0:6, 5:7 z Antonią Lottner (WTA 158). O ćwierćfinał 21-latka z Leverkusen zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu (WTA 37), która wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:1, 7:5 Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (WTA 63).

Petra Kvitova (WTA 10) wygrała 6:1, 6:3 z Terezą Smitkovą (WTA 227). W ciągu 69 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 13 break pointów. Kolejną jej przeciwniczką będzie Rosjanka Natalia Wichliancewa.

Shuai Zhang (WTA 31) zamieniła na przełamanie cztery z 12 okazji i pokonała 6:4, 7:5 Stefanie Vögele (WTA 101). W II rundzie Chinka zagra z Eleną Gabrielą Ruse (WTA 220), która zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:5 Bernardę Perę (WTA 98). Rumunka obroniła piłkę meczową w 10. gemie trzeciego seta.

Camila Giorgi (WTA 58) wygrała 6:0, 2:6, 6:2 z Barborą Strycovą (WTA 26). Włoszka wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Niemka Tamara Korpatsch. Denisa Allertova (WTA 104) pokonała 6:4, 6:4 Patty Schnyder (WTA 147). Czeszka odparła sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie zmierzy się z Australijką Samanthą Stosur, która dwa lata temu osiągnęła w Pradze finał.

Kristyna Pliskova (WTA 74) zaserwowała 12 asów i zwyciężyła 7:6(5), 6:3 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 55). Kolejną rywalką finalistki imprezy sprzed roku będzie Chinka Qiang Wang.

Antonia Lottner (Niemcy, Q) - Mona Barthel (Niemcy) 6:0, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Petra Kvitova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Pradze?