Challenger Braga: Tomasz Bednarek w ćwierćfinale z amerykańskim partnerem

Tomasz Bednarek i Hunter Reese awansowali we wtorek do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Bradze. Polsko-amerykańska para zwyciężyła w dwóch setach Andreę Collariniego i Sumita Nagala.

Rafał Smoliński
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Tomasz Bednarek i Hunter Reese rozpoczęli wtorkowy pojedynek od przełamania, ale argentyńsko-hinduski duet wyrównał na po 3. Nasz reprezentant i jego partner mieli kilka szans na ponowne zdobycie przewagi, lecz losy seta rozstrzygnął dopiero tie break. W rozgrywce tej polsko-amerykańsko para uzyskała po pierwszej zmianie stron jedynego breaka i zwyciężyła pewnie do 4.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli Andrea Collarini i Sumit Nagal, którzy po przełamaniu w trzecim gemie wyszli na 2:1. Jak się później okazało, był to ich ostatni błysk we wtorkowym pojedynku. Pięć kolejnych gemów padło bowiem łupem oznaczonej trzecim numerem pary, która po 88 minutach triumfowała ostatecznie 7:6(4), 6:2.

O miejsce w półfinale zawodów Braga Open 2018 Bednarek i Reese powalczą już w środę. Ich przeciwnikami będą Hiszpanie Pedro Martinez i David Vega Hernandez.

Braga Open, Braga (Portugalia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
wtorek, 8 maja

I runda gry podwójnej:

Tomasz Bednarek (Polska, 3) / Hunter Reese (USA, 3) - Andrea Collarini (Argentyna) / Sumit Nagal (Indie) 7:6(4), 6:2

Czy Tomasz Bednarek i Hunter Reese awansują do półfinału?