WTA Norymberga: Julia Putincewa pożegnała Sloane Stephens. Sorana Cirstea w ćwierćfinale

Amerykanka Sloane Stephens przegrała z Kazaszką Julią Putincewą w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze.

Sloane Stephens Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 10) i Julia Putincewa (WTA 93) walczyły w ciągu dwóch dni. We wtorek mecz został przerwany z powodu deszczu przy stanie 3:3 w trzecim secie. Do ćwierćfinału imprezy w Norymberdze awansowała Kazaszka, która zwyciężyła 5:7, 6:4, 7:6(3). W decydującej partii Amerykanka zmarnowała prowadzenie 2:0 i break pointa na 3:0.

W trwającym trzy godziny meczu obie tenisistki miały łącznie 46 break pointów i uzyskały po dziewięć przełamań. Putincewa zdobyła o dwa punkty więcej od Stephens (124-122). W II rundzie Kazaszka zmierzy się z inną Amerykanką, Alison Riske.

Deszcz sprawił, że w środę rozegrano tylko trzy mecze II rundy. Sorana Cirstea (WTA 45) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:3 Madison Brengle (WTA 99). W ciągu godziny i 44 minut było 15 przełamań, z czego osiem dla Rumunki. W ćwierćfinale była 21. rakieta globu spotka się z Putincewą lub Riske.

Kirsten Flipkens (WTA 69) wygrała 7:6(6), 6:2 z Nadią Podoroską (WTA 506). Belgijka obroniła piłkę setową w tie breaku pierwszej partii. W trwającym 93 minuty meczu zamieniła na przełamanie cztery z 11 okazji. Kolejną rywalką półfinalistki Wimbledonu 2013 będzie broniąca tytułu Kiki Bertens lub Mona Barthel.

Fanny Stollar (WTA 203) pokonała 6:3, 6:3 Heather Watson (WTA 86). W ciągu 62 minut Węgierka zaserwowała siedem asów, zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. W kwietniu w Charleston w drodze do III rundy 19-latka z Budapesztu wyeliminowała Johannę Kontę i Kiki Bertens. O półfinał Stollar zagra z Kateriną Siniakovą lub Veroniką Cepede Royg.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 23 maja

II runda gry pojedynczej:

Sorana Cirstea (Rumunia, 6) - Madison Brengle (USA) 6:3, 3:6, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgia) - Nadia Podoroska (Argentyna, Q) 7:6(6), 6:2
Fanny Stollar (Węgry, Q) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:3, 6:3
Katerina Siniakova (Czechy, 8) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 7:5 *do dokończenia