Roland Garros: Daria Kasatkina w III rundzie. Pauline Parmentier lepsza od Alize Cornet

Daria Kasatkina bez straty seta pokonała Kirsten Flipkens w II rundzie Rolanda Garrosa. W starciu Francuzek Pauline Parmentier wyeliminowała Alize Cornet.
Daria Kasatkina Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

Mecze Igi Świątek i Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com

W środowy wieczór Daria Kasatkina (WTA 14) pewnie poradziła sobie z Kirsten Flipkens (WTA 65), półfinalistką Wimbledonu 2013. W II rundzie Rolanda Garrosa Rosjanka zwyciężyła 6:3, 6:3. W ciągu 80 minut tenisistka z Togliatti zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła pięć z siedmiu break pointów. Posłała 19 kończących uderzeń i popełniła 19 niewymuszonych błędów. Flipkens zanotowano 14 piłek wygranych bezpośrednio i 26 pomyłek.

Było to drugie spotkanie obu tenisistek. Dwa lata temu w Petersburgu Kasatkina zwyciężyła w trzech setach. Rosjanka trzeci rok z rzędu awansowała do III rundy Rolanda Garrosa. Dalej w wielkoszlemowych imprezach dotarła tylko raz, w US Open 2017.

O wyrównanie rezultatu z Nowego Jorku Kasatkina zmierzy się z Marią Sakkari (WTA 38), która wygrała 7:5, 6:3 z Carlą Suarez (WTA 23). W pierwszej partii Greczynka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową. W trwającym 84 minuty spotkaniu zaserwowała cztery asy i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Naliczono jej 24 kończące uderzenia i 30 niewymuszonych błędów. Hiszpanka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 29 pomyłek.

Pauline Parmentier (WTA 74) pokonała 6:7(2), 6:4, 6:2 Alize Cornet (WTA 34). W 12. gemie pierwszej partii niżej notowana reprezentantka gospodarzy obroniła pięć piłek setowych, ale w tie breaku od 2-0 straciła siedem punktów z rzędu. W drugim secie było jedno przełamanie, które 32-latka z Paryżu uzyskała na 6:4. W decydującej odsłonie nie brakowało długiej gry na przewagi, ale najważniejsze punkty zdobyła Parmentier, która odskoczyła na 5:0. Cornet wywalczyła dwa gemy, ale na więcej rodaczka jej nie pozwoliła.

W trwającym trzy godziny i cztery minuty spotkaniu Parmentier popełniła 10 podwójnych błędów, ale też obroniła 25 z 27 break pointów. Sama wykorzystała pięć z 13 szans na przełamanie. Przy siatce zdobyła 23 z 37 punktów. Jedyny raz w IV rundzie wielkoszlemowej imprezy Parmentier zagrała w Paryżu w 2014 roku. O wyrównanie tego wyniku zmierzy się z Karoliną Woźniacką, z którą ma bilans meczów 1-3. Jedyne zwycięstwo Francuzka odniosła w tym roku w Stambule, gdy w ćwierćfinale Dunka skreczowała przy stanie 1-1 w setach.

Camila Giorgi (WTA 57) pokonała 6:0, 6:3 Marianę Duque (WTA 112). Włoszka obroniła siedem break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z 13 okazji. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyła 27 z 38 punktów. Giorgi po raz pierwszy awansowała do III rundy Rolanda Garrosa. Do 1/8 finału w wielkoszlemowych imprezach doszła w Wimbledonie 2012 i US Open 2013. Kolejną jej rywalką będzie Sloane Stephens.