WTA Birmingham: porażki Garbine Muguruzy i Darii Kasatkiny. Petra Kvitova w ćwierćfinale

Garbine Muguruza i Daria Kasatkina odpadły w II rundzie z turnieju WTA Premier w Birmingham. Do ćwierćfinału awansowała broniąca tytułu Petra Kvitova.
Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Garbine Muguruza

W I rundzie turnieju w Birmingham Garbine Muguruza (WTA 3) oddała trzy gemy Anastazji Pawluczenkowej. W walce o ćwierćfinał Hiszpanka przegrała 2:6, 4:6 z Barborą Strycovą (WTA 24). W drugiej partii mistrzyni Wimbledonu nie wykorzystała prowadzenia 4:2. W ciągu 86 minut pięć razy oddała podanie. Czeszka wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Muguruzą.

- Za każdym razem, gdy gram z Garbine, muszę pokazać swój najlepszy tenis i tak też się dzieje. Ostatnie dwa mecze to rok temu w Eastbourne i teraz w Birmingham. Zagrałam dobrze, świetnie czułam się na korcie. Solidnie serwowałam i to mi bardzo pomogło - powiedziała Strycova. W ubiegłym sezonie w Eastbourne Czeszka rozbiła Muguruzę 6:1, 6:0.

W ćwierćfinale Strycova zmierzy się z Łesią Curenko (WTA 37), która zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:3 Darię Kasatkinę (WTA 14). W trwającym godzinę i 42 minuty spotkaniu Rosjanka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Ukrainka zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji.

Petra Kvitova (WTA 8) wygrała 6:2, 6:2 z Darią Gawriłową (WTA 25). W ciągu 77 minut Australijka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko dwa z 14 punktów przy swoim drugim podaniu. Czeszka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i wyrównała na 2-2 bilans meczów z tenisistką z Melbourne.

Kolejną rywalką Kvitovej będzie Julia Görges (WTA 13), która pokonała 7:6(6), 6:3 Ashleigh Barty (WTA 16). W pierwszym secie Niemka obroniła siedem piłek setowych, po dwie w 10. i 12. gemie oraz trzy przy 3-6 w tie breaku. W trwającym 95 minut meczu zaserwowała 12 asów i odparła siedem z ośmiu break pointów. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 42 z 51 punktów.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)