WTA Bukareszt: awans Sorany Cirstei nocną porą. Petra Martić w ćwierćfinale

Sorana Cirstea pokonała Marynę Zaniewską i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Bukareszcie. Petra Martić wyeliminowała po trzysetowej bitwie Claire Liu.

Petra Martić Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Petra Martić
Czwartkowe gry w stolicy Rumunii były zakłócane przez deszcz. Mecz Wiery Zwonariowej (WTA 136) z Ons Jabeur (WTA 123) został odwołany i odbędzie się w piątek. Sorana Cirstea (WTA 57) i Maryna Zaniewska (WTA 166) walkę o ćwierćfinał rozpoczęły o godz. 22:30 czasu polskiego (23:30 w Bukareszcie). Reprezentantka gospodarzy wygrała 6:2, 7:5.

Pod koniec spotkania znów zaczął padać deszcz, ale Cirstea w drugim secie wróciła z 1:3 i zdążyła zapewnić sobie zwycięstwo. W ostatnim gemie Zaniewska popełniła trzy podwójne błędy, a w całym meczu miała ich dziewięć. W ciągu 75 minut Rumunka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Anastasija Sevastova.

Petra Martić (WTA 60) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 6:4 Claire Liu (WTA 170). Chorwatka mogła wygrać w dwóch setach, bo przy stanie 6:2, 6:5 miała trzy piłki meczowe. W decydującej partii od 4:1 straciła trzy gemy. Przy 4:4 odparła dwa break pointy, a następnie uzyskała przełamanie i po dwóch godzinach i 32 minutach awansowała do ćwierćfinału. W spotkaniu było 17 przełamań, z czego 10 dla Martić.

Kolejną rywalką Chorwatki będzie Laura Siegemund (WTA 264), która pokonała 6:4, 3:6, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 85). W trzecim secie Niemka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu tenisistka ze Stuttgartu wykorzystała sześć z 14 break pointów. Słowaczka zdobyła w Bukareszcie tytuł w 2015 roku.