WTA Nanchang: Saisai Zheng odprawiła Lin Zhu i będzie rywalką Qiang Wang w finale

Saisai Zheng pokonała w trzech setach Lin Zhu i awansowała do finału turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchangu.

Saisai Zheng Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Saisai Zheng
Do półfinału turnieju w Nanchangu dotarły trzy Chinki i Magda Linette. Finał będzie wewnętrzną sprawą reprezentantek gospodarzy. Saisai Zheng (WTA 112) pokonała 6:3, 1:6, 6:2 Lin Zhu (WTA 137) i w niedzielę zmierzy się z Qiang Wang. Tenisistka z Kantonu od 1:1 w drugim secie straciła siedem gemów z rzędu, ale w decydującej partii wrócił z 0:2.

W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki miały po 12 break pointów. Zheng pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 32 niewymuszone błędy. Zhu miała 34 piłki wygrane bezpośrednio i 49 pomyłek. Zheng podwyższyła na 4-0 bilans meczów z rodaczką.

W ćwierćfinale Zhu wyeliminowała najwyżej rozstawioną Shuai Zhang i po raz drugi awansowała do półfinału w głównym cyklu. Dwa lata temu w Kuala Lumpur w walce o finał uległa późniejszej mistrzyni Elinie Switolinie.

Zheng po US Open 2017 nie grała z powodu problemów zdrowotnych. Na korty wróciła w marcu. Zdobyła tytuł ITF w Quanzhou oraz triumfowała w Zhengzhou i osiągnęła finał w Anning (oba challengery WTA). W Nanchangu awansowała do pierwszego w karierze singlowego finału w głównym cyklu.

W niedzielę o godz. 11:00 czasu polskiego odbędzie się finał z udziałem Chinek. W tym roku Zheng pokonała Wang w I rundzie Wimbledonu. Bilans ich wszystkich meczów to 2-2.

Jiangxi Open, Nanchang (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 28 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Saisai Zheng (Chiny, 6) - Lin Zhu (Chiny) 6:3, 1:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)