ATP Cincinnati: Stefanos Tsitsipas przegrał z Davidem Goffinem. Nick Kyrgios obronił meczbola

Stefanos Tsitsipas w dwóch setach przegrał z Davidem Goffinem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Nick Kyrgios obronił meczbola i wygrał z Denisem Kudlą.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Stefanos Tsitsipas zrobił furorę w zeszłotygodniowym Rogers Cup. W Toronto Grek pokonał czterech rywali z czołowej "10" rankingu i jako 19-latek awansował do finału imprezy rangi Masters 1000. W niedzielnym meczu o tytuł, w dniu swoich 20. urodzin, nie sprostał jednak Rafaelowi Nadalowi. W turnieju w Cincinnati Tsitsipas osiągnięcia z Kanady nie powtórzy. Co więcej, z zawodami w stanie Ohio pożegnał się już w I rundzie. We wtorek przegrał 5:7, 3:6 z Davidem Goffinem.

W II rundzie Belg, który tym samym zrewanżował się Tsitsipasowi za porażkę sprzed dwóch tygodni w Waszyngtonie, zagra z Benoitem Paire'em. Będzie to piąty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu. Goffin dotychczas zwyciężył tylko raz.

Dalej gra natomiast inna rewelacja Rogers Cup, Karen Chaczanow. Rosjanin, półfinalista z Toronto, podniósł się po przegranym pierwszym secie i pokonał Alberta Ramosa 2:6, 6:3, 6:2, trzykrotnie przełamując podanie Hiszpana. Kolejnym rywalem tenisisty z Moskwy będzie Sam Querrey.

Mimo bólu kolana, Nick Kyrgios poradził sobie z Denisem Kudlą. Australijczyk miał ogromne problemy z poruszaniem się po korcie, swoją grę ograniczał niemal jedynie do serwisu i szalonych uderzeń, ale walczył ambitnie i to poświęcenie zostało nagrodzone. Kyrgios w tie breaku trzeciego seta obronił meczbola i ostatecznie wygrał 6:7(2), 7:5, 7:6(9). W 1/16 finału oznaczony "15" Australijczyk spotka Bornę Coricia, który w I rundzie oddał pięć gemów Daniłowi Miedwiediewowi.

Jack Sock przegrał ósmy mecz z rzędu. We wtorek na korcie centralnym Amerykanin uległ 6:2, 1:6, 2:6 Hyeonowi Chungowi. Koreańczyk w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem czwartym Juanem Martinem del Potro. Z kolei broniący tytułu Grigor Dimitrow na otwarcie powalczy z Mischą Zverevem, który okazał się lepszy od Damira Dzumhura.

Milos Raonić zaserwował 13 asów, po trafionym pierwszym podaniu stracił ledwie jeden punkt i ograł 6:3, 6:3 Dusana Lajovicia. Kolejnym przeciwnikiem Kanadyjczyka został Malek Jaziri. Oznaczony numerem trzecim Alexander Zverev w środę zagra z Robinem Haase, który okazał się lepszy od Filipa Krajinovicia. Marin Cilić natomiast w II rundzie stanie naprzeciw kwalifikanta Mariusa Copila, pogromcy Philippa Kohlschreibera.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)