Puchar Davisa: Polska zagra na wyjeździe z Rumunią. Zaczną Kamil Majchrzak i Marius Copil

Marius Copil i Kamil Majchrzak rozpoczną w sobotę spotkanie Rumunia - Polska w ramach III rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa. Mecz zostanie rozegrany na korcie ziemnym w hali w miejscowości Kluż-Napoka.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak East News / Piotr Matusewicz / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W piątek odbyło się losowanie kolejności gier. Mecz rozpoczną w sobotę o godz. 12:00 naszego czasu Marius Copil (ATP 81) i Kamil Majchrzak (ATP 187). Po nich na kort wyjdą Adrian Ungur (ATP 674) i Hubert Hurkacz (ATP 95).

Kolejne gry odbędą się w niedzielę. Najpierw, o godz. 11:00, zmierzą się debliści: Florin Mergea i Horia Tecau oraz Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Potem dojdzie do starcia pierwszych rakiet obu krajów (Copil i Hurkacz) oraz drugich (Ungur i Majchrzak). Aby odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu, drużyna musi wygrać trzy mecze.

W nominacjach do poszczególnych gier nie ma zaskoczenia, dlatego zapowiada się bardzo ciekawy weekend. Kapitanowie Gabriel Trifu i Radosław Szymanik postawili w singlu i deblu na tenisistów, którzy mają już na koncie mecze w Pucharze Davisa. Na ławce rezerwowych usiądą debiutanci, Bogdan Ionut Apostol i Wojciech Marek, którzy mogą zostać wprowadzeni na kort w drugim dniu zmagań.

Formalnie stawką spotkania jest awans do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa, ale przez reformę rozgrywek nie jest to jeszcze potwierdzone. Nie ulega jednak wątpliwości, że tylko zwycięstwo może dać Polakom nadzieję na występ na zapleczu elity w przyszłym roku i ułatwić późniejsze starania na udział w turnieju finałowym. Od sezonu 2019 w wielkim finale Pucharu Davisa zaprezentuje się 18 drużyn, a w puli nagród będzie 25 mln dolarów.

Rumunia - Polska, Sala Polivalenta, Kluż-Napoka (Rumunia)
III runda Grupy II Strefy Euroafrykańskiej, kort ziemny w hali
sobota-niedziela, 15-16 września

Gra 1.: Marius Copil - Kamil Majchrzak *sobota godz. 12:00
Gra 2.: Adrian Ungur - Hubert Hurkacz *sobota
Gra 3.: Florin Mergea / Horia Tecau - Łukasz Kubot / Marcin Matkowski *niedziela godz. 11:00
Gra 4.: Marius Copil - Hubert Hurkacz *niedziela
Gra 5.: Adrian Ungur - Kamil Majchrzak *niedziela

ZOBACZ WIDEO Polski tenis w kryzysie. Karol Drzewiecki: Brakuje nam ogrania i stabilności finansowej
Która drużyna wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×