ATP Pekin: Alexander Zverev wyeliminowany w II rundzie. Malek Jaziri z największym zwycięstwem w karierze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev w trzech setach przegrał z Malekiem Jazirim w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Pekinie. Dla 34-letniego Tunezyjczyka to największe zwycięstwo w zawodowej karierze.

Przed dwoma miesiącami, w Waszyngtonie, Alexander Zverev oddał Malekowi Jaziriemu zaledwie trzy gemy. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Pekinie, ci tenisiści zmierzyli się ponownie. Znów Niemiec był zdecydowanym faworytem, ale tym razem niespodziewanie opuszczał kort jako pokonany.

Od początku spotkania Zverev prezentował się przeciętnie. Popełniał wiele błędów i sprawiał wrażenie zdekoncentrowanego. W efekcie przegrał pierwszego seta po rozgrywce tie breakowej. Gdy drugą odsłonę wygrał jednak 6:2, mogło się wydawać, że uzyskał właściwym rytm. Jednak w trzeciej znów obniżył loty. Decydującą partię rozpoczął od straty serwisu i choć wywalczył przełamanie powrotne, nie był w stanie przejąć inicjatywy na dłuższą chwilę. W dziesiątym gemie ostatniego seta Jaziri wywalczył meczbola. Doszło wówczas do wymiany, w której Niemiec posłał bekhend w aut. Wściekły roztrzaskał rakietę i z markotną miną powędrował w kierunku szatni.

Pokonując aktualnie trzeciego w rankingu ATP Zvereva, Jaziri odniósł największą wygraną w karierze. Dla Tunezyjczyka to również trzecie zwycięstwo nad rywalem z czołowej "10" klasyfikacji singlistów. W ćwierćfinale China Open 2018 34-latek z Tunisu zmierzy się z Nikołozem Basilaszwilim. Gruzin w czwartek także sprawił niespodziankę, ogrywając Fernando Verdasco.

Walczący o udział w Finałach ATP World Tour Fabio Fognini kontynuuje udane występy w Chinach. Po zeszłotygodniowym finale w Chengdu jest już w ćwierćfinale zawodów w Pekinie. W II rundzie rozstawiony z numerem czwartym Fognini ani razu nie stracił własnego podania i wygrał 6:4, 6:3 z Andriejem Rublowem, wykorzystując wszystkie (trzy) szanse na przełamanie, jakie wywalczył.

- Jestem zadowolony ze swojego występu. Zagrałem dobrze i solidnie. Wszystko działało perfekcyjnie - stwierdził Fognini, dla którego to 42. wygrany mecz w tym sezonie, czym wyrównał swój rekord z 2013 roku. O kolejną wygraną powalczy z Martonem Fucsovicsem, który wyeliminował jego rodaka, Marco Cecchinato.

China Open, Pekin (Chiny) ATP World Tour 500, kort twardy, pula nagród 3,401 mln dolarów czwartek, 4 października   II runda gry pojedynczej:   Fabio Fognini (Włochy, 4) - Andriej Rublow (Rosja) 6:4, 6:3 Malek Jaziri (Tunezja) - Alexander Zverev (Niemcy, 2) 7:6(4), 2:6, 6:4 Marton Fucsovics (Węgry) - Marco Cecchinato (Włochy, 8) 6:4, 6:2 Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:6(3), 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Pekinie?