WTA Luksemburg: Muguruza pokonana przez Jastremską. Bouchard rozbiła Suarez

Garbine Muguruza przegrała z Dajaną Jastremską w II rundzie turnieju WTA International w Luksemburgu. Eugenie Bouchard oddała gema Carli Suarez.

Garbine Muguruza PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W środę z turniejem w Luksemburgu pożegnały się dwie rozstawione Hiszpanki. Garbine Muguruza (WTA 13) w imprezie tej wzięła udział po raz drugi. W 2012 roku szczytem jej możliwości było przejście kwalifikacji. Tym razem w II rundzie uległa 2:6, 3:6 Dajanie Jastremskiej (WTA 66). W ciągu 69 minut Ukrainka zaserwowała siedem asów, zdobyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 10 break pointów. 18-latka z Odessy jest niepokonana od siedmiu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Hongkongu.

Eugenie Bouchard (WTA 108) w 53 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Carlę Suarez (WTA 24). Kanadyjka obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 54 z 75 rozegranych punktów (72 proc.). Była piąta rakieta globu poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Hiszpanką. Bouchard awansowała do trzeciego ćwierćfinału w tym roku, po Tajpej i Gstaad.

Kolejną rywalką Kanadyjki będzie Andrea Petković (WTA 67), która pokonała 6:2, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 33). W trwającym 83 minuty meczu Niemka odparła sześć z siedmiu break pointów. Belinda Bencić (WTA 47) wygrała 6:1, 6:3 z Kirsten Flipkens (WTA 52). Szwajcarka zgarnęła 22 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Była siódma rakieta globu wcześniej z pięciu turniejów z rzędu odpadła w I rundzie. W Luksemburgu osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie, po Waszyngtonie i New Haven.

O półfinał Bencić zmierzy się z Wierą Łapko (WTA 62), która zwyciężyła 7:5, 6:2 Pauline Parmentier (WTA 50). Obie tenisistki zaserwowały po siedem asów. Białorusinka zniwelowała osiem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. Margarita Gasparian (WTA 124) zdobyła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i pokonała 6:4, 6:0 Dalilę Jakupović (WTA 79). W ćwierćfinale Rosjanka zagra z Jastremską.

Julia Görges (WTA 9) wygrała 6:1, 6:4 z Anną Blinkową (WTA 99). W ciągu 74 minut Niemka posłała sześć asów i zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Donna Vekić (WTA 35), która zwyciężyła 2:6, 6:1, 7:5 Fionę Ferro (WTA 103). Chorwatka obroniła dziewięć z 12 break pointów i zdobyła o 11 punktów więcej od Francuzki (99-88).

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)