Finały ATP World Tour: Marach i Pavić znaleźli sposób na Herberta i Mahuta

Austriak Oliver Marach i Chorwat Mate Pavić udanie rozpoczęli Finały ATP World Tour w Londynie. Francuzi Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut nie urwali im seta.

Oliver Marach i Mate Pavić Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Oliver Marach i Mate Pavić
W poniedziałek w Finałach ATP World Tour rywalizują pary z Grupy A (Knowles/Nestor). W pierwszym meczu spotkali się Oliver Marach i Mate Pavić oraz Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Austriak i Chorwat pokonali Francuzów 6:4, 7:6(3).

W pierwszym gemie Herbert przy 40-15 popełnił dwa podwójne błędy, ale decydujący punkt padł jego łupem. Przy 1:1 podanie ze stanu 40-0 oddał Mahut. Przełamanie uzyskał Pavić świetnym returnem. Chorwat i Austriak do końca nie oddali przewagi. Pod koniec I seta Mahut wpadł na bandę reklamową i zranił się w nogę. Korzystał z przerwy medycznej. Wynik na 6:4 wygrywającym serwisem ustalił Marach.

W gemie otwarcia II partii Herbert oddał podanie podwójnym błędem. Marach i Pavić mieli break pointa na 5:2, ale Francuzi obronili się, a następnie Mahut bardzo dobrym returnem wyrównał na 4:4. W tie breaku górą byli Austriak i Chorwat, którzy w przekroju całego meczu imponowali refleksem, byli bardziej dynamiczni i skuteczniejsi oraz lepiej serwowali. Mecz wygrywającym serwisem zwieńczył Marach.

W ciągu godziny i 46 minut Marach i Pavić posłali cztery asy, a Herbert i Mahut popełnili sześć podwójnych błędów. Austriak i Chorwat zdobyli 36 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystali dwa z pięciu break pointów.

Było to czwarte spotkanie tych par. W półfinale w Montrealu (2017) oraz w finałach w Rotterdamie i Rolanda Garrosa (2018) wygrali Herbert i Mahut. Marach i Pavić w tym roku również zdobyli wielkoszlemowy tytuł (Australian Open).

Wieczorem (początek o godz. 19:00 czasu polskiego) pierwszy mecz rozegrają Łukasz Kubot i Marcelo Melo. Rywalami mistrzów Wimbledonu 2017 będą Mike Bryan i Jack Sock, którym ulegli w finale tegorocznego US Open.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
poniedziałek, 12 listopada

Grupa A (Mark Knowles, Daniel Nestor)

Oliver Marach (Austria, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, 8) / Nicolas Mahut (Francja, 8) 6:4, 7:6(3)