Finały ATP World Tour: Bryan i Sock lepsi od Maracha i Pavicia. Amerykanie blisko półfinału

Mike Bryan i Jack Sock pokonali Olivera Maracha i Mate Pavicia i odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej Finałów ATP World Tour w Londynie.

Jack Sock i Mike Bryan Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Jack Sock i Mike Bryan
W poniedziałek Mike Bryan i Jack Sock wygrali z Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo. W środę Amerykanie zwyciężyli 6:4, 7:6(4) Olivera Maracha i Mate Pavicia w starciu wielkoszlemowych mistrzów z tego roku. Austriak i Chorwat londyńskie Finały ATP World Tour rozpoczęli od pokonania Francuzów Pierre'a-Huguesa Herberta i Nicolasa Mahuta.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Bryan i Sock uzyskali na 5:4. W drugiej partii Marach i Pavić z 3:5 wyszli na 6:5. W tie breaku Austriak i Chorwat od 3-2 stracili pięć z sześciu kolejnych punktów.

W ciągu 83 minut Bryan i Sock zaserwowali siedem asów i zdobyli 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystali dwa z ośmiu break pointów. Amerykanie po raz pierwszy zmierzyli się z Marachem i Paviciem.

Dla Bryana i Socka to zaledwie ósmy wspólny turniej (bilans meczów 18-5). Amerykanie wygrali Wimbledon i US Open. Marach i Pavić od stycznia wystąpili w dziewięciu finałach i zdobyli cztery tytuły. Triumfowali m.in. w Australian Open. W środę rozegrali 70. mecz w sezonie (bilans 52-18). Austriak i Chorwat są pewni zakończenia roku jako para numer jeden w rankingu ATP.

Bryan i Sock mogli już w środę awansować do półfinału. Stałoby się tak, gdyby wieczorem Kubot i Melo pokonali Herberta i Mahuta albo Francuzi zwyciężyli triumfatorów Wimbledonu 2017 w trzech setach. Jednak mistrzowie Rolanda Garrosa 2018 wygrali z Polakiem i Brazylijczykiem w trzech setach.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 8 mln dolarów
środa, 14 listopada

Grupa A (Mark Knowles, Daniel Nestor)

Mike Bryan (USA, 5) / Jack Sock (USA, 5) - Oliver Marach (Austria, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) 6:4, 7:6(4)