WTA Shenzhen: noworoczna klęska Ostapenko. Peng zmarnowała piłki meczowe i skreczowała

Jelena Ostapenko szybko pożegnała się z turniejem WTA International w Shenzhen. Łotyszka w 51 minut przegrała z Moniką Niculescu. Shuai Peng miała dwie piłki meczowe, ale spotkanie z Kristyną Pliskovą zakończyło się kreczem Chinki.

Jelena Ostapenko Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 22) źle rozpoczęła 2019 rok. W I rundzie turnieju w Shenzhen urwała dwa gemy Monice Niculescu (WTA 99). W ciągu 51 minut Łotyszka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 21 z 73 rozegranych punktów (29 proc.). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku w Montrealu również lepsza okazała się Rumunka.

Kolejną rywalką Niculescu będzie Kristyna Pliskova (WTA 94), która w niezwykłych okolicznościach wyeliminowała Shuai Peng (WTA 125). Chinka prowadziła 6:3, 5:3. W 10. gemie drugiej partii zmarnowała dwie piłki meczowe. W trzecim secie wyszła na 3:1, ale straciła dwa gemy i skreczowała z powodu kontuzji prawego uda. W trwającym dwie godziny i 32 minuty spotkaniu Pliskova popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też zaserwowała 11 asów.

Poza tym we wtorek rozgrywano mecze II rundy. Anastazja Pawluczenkowa (WTA 42) sześć razy oddała podanie i przegrała 2:6, 6:1, 2:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 133). Kolejną rywalką 21-latki z Kazania będzie Wiera Zwonariowa (WTA 109), która zwyciężyła 7:5, 4:6, 6:4 Ivanę Jorović (WTA 131) po dwóch godzinach i 35 minutach. W trzecim secie finalistka Wimbledonu i US Open 2010 wróciła z 0:3, od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu.

Alison Riske (WTA 62) pokonała 4:6, 6:2, 6:3 Jewgieniję Rodinę (WTA 71). Amerykanka wykorzystała osiem z 10 break pointów. Kolejną rywalką dwukrotnej finalistki imprezy (2016, 2017) będzie Sorana Cirstea (WTA 84), która wygrała 6:2, 6:2 z Pauline Parmentier (WTA 56). W ciągu 66 minut Rumunka zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji.

Shenzhen Open, Shenzhen (Chiny)
WTA International, kort twardy, pula nagród 750 tys. dolarów
wtorek, 1 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (Rosja, Q) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 8) 6:2, 1:6, 6:2
Sorana Cirstea (Rumunia) - Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:2
Alison Riske (USA) - Jewgienija Rodina (Rosja) 4:6, 6:2, 6:3
Wiera Zwonariowa (Rosja, WC) - Ivana Jorović (Serbia, Q) 7:5, 4:6, 6:4