Australian Open: Kerber i Bertens spokojnie w II rundzie. Ostapenko pokonana przez Sakkari

Niemka Andżelika Kerber i Holenderka Kiki Bertens awansowały do II rundy wielkoszlemowego Australian Open 2019. Odpadła Łotyszka Jelena Ostapenko, która przegrała z Greczynką Marią Sakkari.

Andżelika Kerber Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
W poniedziałek Andżelika Kerber (WTA 2) rozpoczęła 12. występ w Australian Open. Mistrzyni imprezy z 2016 roku pokonała 6:2, 6:2 Polonę Hercog (WTA 92). W ciągu 72 minut Niemka obroniła cztery break pointy, a sama wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Była liderka rankingu miała osiem kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Słowence zanotowano 24 piłki wygrane bezpośrednio i 41 pomyłek.

Kolejną rywalką Kerber będzie Beatriz Haddad Maia (WTA 195), która zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Bernardę Perę (WTA 68). W trwającym dwie godziny i 22 minuty spotkaniu Brazylijka zdobyła 42 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła siedem z dziewięciu break pointów i uzyskała trzy przełamania. Timea Babos (WTA 66) zwyciężyła 7:6(5), 7:6(3) Ons Jabeur (WTA 58). W drugim secie Tunezyjka z 0:4 wyszła na 5:4, ale Węgierka nie dopuściła do gry na pełnym dystansie.

Kiki Bertens (WTA 9) pokonała 6:3, 6:3 Alison Riske (WTA 56). W ciągu 66 minut Holenderka zaserwowała 10 asów i zgarnęła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 25 niewymuszonych błędów. Amerykance naliczono siedem piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. W II rundzie Bertens zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową (WTA 44), która wróciła z 0:4 w pierwszym secie i zwyciężyła 6:4, 6:3 Monikę Puig (WTA 54).

Jelena Ostapenko (WTA 22) przegrała 1:6, 6:3, 2:6 z Marią Sakkari (WTA 43). W ciągu godziny i 49 minut Łotyszka popełniła dziewięć podwójnych błędów, a Greczynka zaserwowała 11 asów. Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 mecz zakończyła z 17 kończącymi uderzeniami i 40 niewymuszonymi błędami na koncie. Sakkari miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Dla Ostapenko był to czwarty występ w Australian Open i po raz drugi odpadła w I rundzie (2016).

Anett Kontaveit (WTA 20) pokonała 6:3, 6:2 Sarę Sorribes (WTA 81). Hiszpance zanotowano pięć piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Estonka posłała 33 kończące uderzenia przy 28 niewymuszonych błędach. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała trzy z pięciu okazji na przełamanie. Amanda Anisimova (ATP 87) zwyciężyła 7:6(3), 6:4 Monikę Niculescu (WTA 99). W pierwszym secie Rumunka z 2:5 wyrównała na 5:5, a w drugim z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale więcej nie udało się jej zdziałać.