Puchar Federacji: wygrane Pliskovej i Halep. Francja i Białoruś blisko półfinału

Karolina Pliskova i Simona Halep w sobotę odniosły pewne zwycięstwa w rozgrywanym w Ostrawie meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji. Belgijki przegrywają z Francuzkami, a Białorusinki prowadzą z Niemkami.
Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Pliskova

Pierwszego dnia mecz I rundy Grupy Światowej pomiędzy Czechami i Rumunią nie dostarczył emocji. Dwa pojedynki zakończyły się szybkimi zwycięstwami faworytek. Karolina Pliskova (WTA 5) zaserwowała sześć asów i pokonała 6:1, 6:4 Mihaelę Buzarnescu (WTA 29). Simona Halep (WTA 3) wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i wygrała 6:4, 6:0 z Kateriną Siniakovą (WTA 44).

W Liege Belgijki przegrywają z Francuzkami. Caroline Garcia (WTA 19) zwyciężyła 7:6(2), 4:6, 6:2 Alison van Uytvanck (WTA 50). W spotkaniu było pięć przełamań, z czego trzy dla tenisistki z Lyonu. Alize Cornet (WTA 51) odparła dziewięć z 11 break pointów i pokonała 7:6(6), 6:2 Elise Mertens (WTA 21).

Blisko półfinału są Białorusinki, które prowadzą z Niemkami w Brunszwiku. W sobotę Alaksandra Sasnowicz (WTA 33) i Aryna Sabalenka (WTA 9) nie straciły seta. Pierwsza odparła dwa break pointy, a sama wykorzystała jedną z siedmiu szans na przełamanie i pokonała 7:6(3), 6:3 Tatjanę Marię (WTA 67). Druga zaserwowała osiem asów i w 68 minut rozbiła 6:2, 6:1 Andreę Petković (WTA 68).

W Asheville Amerykanki remisują z Australijkami. Ashleigh Barty (WTA 13) wygrała 6:1, 7:6(2) z Sofią Kenin (WTA 37). Ćwierćfinalistka Australian Open 2019 mogła zakończyć mecz szybciej, bo w drugim secie prowadziła 5:3, a w 10. gemie miała dwie piłki meczowe. Nie zawiodła finalistka US Open 2017 Madison Keys (WTA 17), która pokonała 6:2, 6:2 Kimberly Birrell (WTA 157).

Czechy - Rumunia 1:1, Ostravar Arena, Ostrawa (Czechy)