WTA Dubaj: Muguruza znalazła sposób na Jastremską. Hsieh lepsza od Sevastovej

Garbine Muguruza pokonała w trzech setach Dajanę Jastremską w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Odpadła Anastasija Sevastova, która przegrała z Su-Wei Hsieh.

Garbine Muguruza Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Garbine Muguruza
W niedzielę rozpoczęła się 19. edycja turnieju WTA w Dubaju. Z problemami do II rundy awansowała Garbine Muguruza (WTA 15), która zmierzyła się z Dajaną Jastremską (WTA 34). Hiszpanka przegrała dwa wcześniejsze mecze z Ukrainką (Luksemburg 2018, Hua Hin 2019). Tym razem była liderka rankingu zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:3. W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu było 14 przełamań, z czego osiem dla Muguruzy. Jastremska popełniła 11 podwójnych błędów.

W II rundzie Muguruza zmierzy się z Saisai Zheng (WTA 42), która pokonała 6:2, 4:6, 7:5 Ajlę Tomljanović (WTA 41). W trzecim secie Australijka z 1:5 wyrównała na 5:5, ale dwa kolejne gemy padły łupem Chinki. W ciągu dwóch godzin i 35 minut tenisistka z Kantonu wykorzystała osiem z 12 break pointów. Kristina Mladenović (WTA 64) rozbiła 6:1, 6:1 Fatmę al Nabhani (WTA 406). Francuzka wygrała pierwszy mecz w głównym cyklu od października i w II rundzie spotka się z Naomi Osaką.

Anastasija Sevastova (WTA 12) przegrała 4:6, 2:6 z Su-Wei Hsieh (WTA 31). W pierwszym secie Łotyszka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. Kolejną rywalką Tajwanki będzie Alaksandra Sasnowicz (WTA 33), która odrodziła się ze stanu 0:6, 1:4 i zwyciężyła 0:6, 7:5, 6:4 Jekaterinę Makarową (WTA 66) po dwóch godzinach i 23 minutach. Białorusinka przegrała pierwszych osiem gemów meczu, a w drugim i trzecim secie zdobyła po cztery ostatnie, odpowiednio od 3:5 i 2:4.

Belinda Bencić (WTA 45) pokonała 6:4, 7:6(6) Lucie Hradecką (WTA 456). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Szwajcarka uzyskała na 3:2. W drugiej partii Czeszka z 2:5 doprowadziła do tie breaka, a w nim nie wykorzystała piłki setowej przy 6-5. Dla Hradeckiej był to pierwszy występ w głównym cyklu od września 2017 roku. W ubiegłym sezonie nie grała przez wiele miesięcy z powodu poważnej kontuzji kolana.

Alize Cornet (WTA 51) wygrała 6:4, 6:3 z Timeą Babos (WTA 100). W ciągu 85 minut Francuzka odparła trzy z czterech break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Viktoria Kuzmova (WTA 46) zwyciężyła 7:6(2), 7:6(3) Bernardę Perę (WTA 82). W pierwszym secie Słowaczka wróciła ze stanu 1:3. W trwającym dwie godziny meczu zaserwowała 11 asów. Łesia Curenko (WTA 24) prowadziła 6:3, 2:0 z Julią Putincewą (WTA 43), gdy Kazaszka skreczowała.

Sara Errani (WTA 123) przegrała 6:4, 4:6, 2:6 z Ivaną Jorović (WTA 116). Włoszka nie wykorzystała prowadzenia 6:4, 3:0 i 40-0. W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu popełniła 11 podwójnych błędów Była piąta rakieta globu w Dubaju zdobyła tytuł w 2016 roku. Eugenie Bouchard (WTA 80) pokonała 6:3, 6:4 Wierę Łapko (WTA 60). W ciągu 81 minut Kanadyjka zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji i w II rundzie zmierzy się z Simoną Halep.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)