WTA Dubaj: Bencić w ćwierćfinale w niezwykłych okolicznościach. Switolina bezlitosna dla Muguruzy

Belinda Bencić obroniła sześć piłek meczowych i wyeliminowała Arynę Sabalenkę w III rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Elina Switolina rozbiła Garbine Muguruzę.

Belinda Bencić Getty Images / Paul Kane / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Ostatni mecz III rundy imprezy w Dubaju dostarczył nieprawdopodobnych emocji. W trzecim secie Aryna Sabalenka (WTA 9) miała sześć piłek meczowych, ale odpadła z rywalizacji. Belinda Bencić (WTA 45) pokonała Białorusinkę 6:4, 2:6, 7:6(7). Tenisistki te spotkały się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w New Haven z wygranej cieszyła się Sabalenka.

W trzeciej partii, która okazała się niebywałym dreszczowcem, Sabalenka prowadziła 5:3. Pierwszą piłkę meczową miała w dziewiątym, a kolejne dwie w 10. gemie. Czwartą zmarnowała przy 6:5. W tie breaku Białorusinka prowadziła 4-1, a przy 6-5 i 7-6 roztrwoniła piątą i szóstą okazję na zakończenie spotkania. Bencić awans do ćwierćfinału zapewniła sobie już przy pierwszej piłce meczowej.

W wygranej Szwajcarce nie przeszkodziło popełnienie 13 podwójnych błędów. Bencić pięć razy została przełamana, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Zdobyła o sześć punktów mniej (113-119), ale ten najważniejszy padł jej łupem.

Bencić odniosła 14. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, pierwsze od ubiegłorocznego Wimbledonu, gdy wyeliminowała Caroline Garcię. Szwajcarka awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie (Hobart). Kolejną rywalką byłej siódmej rakiety globu będzie Simona Halep, z którą ma bilans meczów 1-1.

Elina Switolina (WTA 6) w 62 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Garbine Muguruzę (WTA 19). Ukrainka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów i zdobyła 60 z 97 rozegranych punktów (62 proc.). Podwyższyła na 5-3 bilans meczów z Hiszpanką.

Switolina wygrała 11. mecz z rzędu w Dubaju. W dwóch poprzednich sezonach w dziewięciu spotkaniach straciła tylko dwa sety. W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z Carlą Suarez, z którą ma bilans spotkań 3-4.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)