ATP Miami: trwa niemoc Keia Nishikoriego. John Isner zwycięski po dwóch tie breakach

Kei Nishikori już na II rundzie zakończył występ w prestiżowym turnieju Miami Open 2019. Obronę wywalczonego rok temu mistrzostwa z powodzeniem rozpoczął John Isner.

Rafał Smoliński
Kei Nishikori Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Kei Nishikori
W dwóch ostatnich turniejach głównego cyklu (Dubaj i Indian Wells) Kei Nishikori wygrywał tylko po jednym meczu, zanim eliminował go Hubert Hurkacz. W Miami już w pierwszym spotkaniu lepszy od niego był Dusan Lajović. Serb nie przejął się niepowodzeniem w partii otwarcia i wygrał dwa kolejne sety. Zwyciężył 2:6, 6:2, 6:3, dzięki czemu po raz trzeci w karierze pokonał gracza klasyfikowanego w Top 10. Z Japończykiem miał wcześniej bilans 0-2.

- Dusan wyraźnie podniósł poziom swojego tenisa w drugim i trzecim secie. Zaczął grać solidniej zza linii końcowej. Nie mylił się tak jak w premierowej odsłonie. Nie gram źle czy fatalnie. Staram się chodzić z podniesioną głową. Nachodzi sezon gry na kortach ziemnych i postaram się przygotować na występ w Monte Carlo - powiedział Nishikori, który w piątek miał 18 wygrywających uderzeń i aż 36 pomyłek. Lajović skończył 15 piłek i miał 19 błędów własnych.

Rozstawiony z siódmym numerem John Isner rozpoczął w piątek obronę mistrzowskiego tytułu. Amerykanin nie zdołał przełamać serwisu Lorenzo Sonego i musiał szukać zwycięstwa w rozgrywkach tiebreakowych. W pierwszej stracił zaledwie dwa punkty. Z kolei w drugiej to Włoch był bliżej wygranej, lecz nie wykorzystał przewagi mini przełamania. Tenisista gospodarzy odrobił stratę, obronił setbola i zwyciężył ostatecznie 7:6(2), 7:6(7).

Problemy z awansem do III rundy miał zeszłoroczny ćwierćfinalista Miami Open, Borna Corić. Chorwat z trudem wygrał premierową odsłonę meczu z Roberto Carballesem, który w wielkim stylu odpowiedział w drugim secie, gdyż nie stracił nawet gema. W trzeciej partii Hiszpan dał się jednak przełamać dwukrotnie i to oznaczony "11" Corić wygrał 7:6(7), 0:6, 6:2.

W Bazylei chcą uhonorować Rogera Federera

Pewne zwycięstwa odnieśli na inaugurację Kyle Edmund i Nikołoz Basilaszwili (wszyscy rozstawieni mieli w I rundzie wolny los). Brytyjczyk pokonał Białorusina Ilję Iwaszkę 6:3, 6:2, a Gruzin oddał pięć gemów Niemcowi Mischy Zverevowi. Jeremy Chardy wygrał w dwóch setach francuskie starcie z Gillesem Simonem. Argentyńczyk Federico Delbonis był o krok od porażki z Australijczykiem Johnem Millmanem, ale odwrócił losy pojedynku z ćwierćfinalistą US Open 2018. Bez gry awans uzyskał w piątek Kanadyjczyk Milos Raonić, ponieważ na kort nie wyszedł kontuzjowany Niemiec Maximilian Marterer.