WTA Charleston: Magdalena Fręch zagra o główną drabinkę. Porażka Alicji Rosolskiej

Magdalena Fręch pokonała Norweżkę Ulrikke Eikeri i awansowała do decydującej rundy eliminacji do turnieju WTA Premier w Charlestonie. Porażkę poniosła Alicja Rosolska.
Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

W turnieju głównym w Charlestonie zagra Magda Linette. Dołączyć do niej miały szansę Magdalena Fręch (WTA 167) i Alicja Rosolska. Do finału eliminacji awansowała pierwsza z nich. Łodzianka pokonała 3:6, 6:2, 6:1 Norweżkę Ulrikke Eikeri (WTA 277). Warszawianka przegrała 2:6, 6:7(4) z Rosjanką Warwarą Flink (WTA 147).

Fręch straciła podanie już w pierwszym gemie meczu. Drugie przełamanie Eikeri uzyskała na 6:3. W dwóch kolejnych partiach Polka dominowała na korcie i uniknęła porażki. W ciągu 96 minut łodzianka zdobyła 35 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku w Szwecji (Ystad - ITF) Fręch również podniosła się po przegraniu pierwszej partii i zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3.

Rosolska głównie rywalizuje w deblu, ale sporadycznie bierze udział w eliminacjach w singlu. W Charlestonie zanotowała pierwszy mecz w singlu od sierpnia 2018 roku (Montreal). Polka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w drugim secie spotkania z Flink i odpadła po godzinie i 41 minutach. W tie breaku Rosjanka od 0-2 zdobyła siedem z dziewięciu kolejnych punktów.

Fręch po raz piąty w tym roku uczestniczy w eliminacjach. W Brisbane, Australian Open i Petersburgu ich nie przeszła. W Dubaju awansowała do głównej drabinki i stoczyła zacięty bój z Darią Kasatkiną (nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w trzecim secie).

W finale eliminacji w Charlestonie Fręch zmierzy się z rozstawioną z numerem trzecim Conny Perrin (WTA 144). W ubiegłym sezonie Polka dwa razy pokonała Szwajcarkę, w Andrezieux-Boutheon (ITF) i w kwalifikacjach w Rabacie.