WTA Charleston: trudna przeprawa Sloane Stephens. Kiki Bertens w 59 minut w III rundzie

Sloane Stephens pokonała w dwóch zaciętych setach Sarę Sorribes w II rundzie turnieju WTA Premier w Charlestonie. Kiki Bertens walkę o obronę tytułu rozpoczęła od gładkiego zwycięstwa nad Martiną Trevisan.

Sloane Stephens Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Drugiego dnia turnieju w Charleston do gry przystąpiły dwie najwyżej rozstawione tenisistki, które w I rundzie miały wolny los. Sloane Stephens (WTA 8) pokonała 7:6(4), 7:6(4) Sarę Sorribes (WTA 78). W pierwszym secie Amerykanka wróciła z 2:5 i obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie. Przy 5:4 w drugiej partii zmarnowała dwa meczbole, a w tie breaku od 2-4 zdobyła pięć punktów z rzędu. W trwającym dwie godziny i 37 minut meczu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Stephens zdobyła o 12 punktów więcej (106-94). Kolejną jej rywalką będzie Ajla Tomljanović lub Tamara Zidansek.

Broniąca tytułu Kiki Bertens (WTA 6) rozbiła 6:2, 6:1 Martinę Trevisan (WTA 159). W ciągu 59 minut Holenderka zdobyła 55 z 83 rozegranych punktów i wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. W ubiegłym roku tenisistka z Wateringen zdobyła w Charlestonie pierwszy tytuł rangi Premier. Latem w Cincinnati święciła jeszcze większy triumf (Premier 5), a w tym roku wygrała turniej w Petersburgu.

Maria Sakkari (WTA 50) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:1 Conny Perrin (WTA 144). W ciągu godziny i 57 minut Greczynka popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała osiem z 13 break pointów. Andrea Petković (WTA 72) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:0, 6:4 Varvarę Lepchenko (WTA 141). Niemka zamieniła na przełamanie pięć z 11 okazji. Pięć lat temu tenisistka z Darmstadt święciła triumf w tej imprezie. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek w Charlestonie. Przed rokiem lepsza okazała się Amerykanka. W II rundzie dojdzie do starcia Sakkari z Petković, a zwyciężczyni tego spotkania zagra z Bertens o ćwierćfinał.

Danielle Collins (WTA 34) pokonała 6:1, 6:3 Madison Brengle (WTA 97). W ciągu 71 minut wyżej notowana Amerykanka wykorzystała sześć z 12 break pointów. W 2017 roku tenisistki te spotkały się w finale turnieju ITF w Charlestonie i wtedy lepsza była Brengle. Kaia Kanepi (WTA 82) zwyciężyła 7:6(4), 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 80). W pierwszym secie Rosjanka obroniła cztery piłki setowe i z 3:5 doprowadziła do tie breaka, ale w nim od 3-3 straciła cztery z pięciu kolejnych punktów. W drugiej partii Estonka wróciła z 1:3 i w II rundzie zmierzy się z Elise Mertens.

Petra Martić (WTA 53) wygrała 6:4, 2:6, 6:1 z Amandą Anisimovą (WTA 74). W trwającym godzinę i 46 minut meczu było 14 przełamań, z czego osiem dla Chorwatki. Laura Siegemund (WTA 104) pokonała 7:5, 6:4 Emmę Navarro (WTA 565). W pierwszym secie Niemka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. Tenisistka ze Stuttgart pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów. W II rundzie zagra z Karoliną Woźniacką.

Kateryna Kozłowa (WTA 99) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:4 Kristynę Pliskovą (WTA 93). W ciągu 85 minut Ukrainka zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans i wyrównała na 2-2 bilans meczów z Czeszką. Kolejną jej przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka. Lauren Davis (WTA 184) zwyciężyła 6:4, 0:6, 6:2 Ysaline Bonaventure (WTA 123). W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu Amerykanka zdobyła o dwa punkty więcej (73-71) i w II rundzie zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu.