Koniec serii zwycięstw Katarzyny Kawy. Polka odpadła w ćwierćfinale w Pelham

Katarzyna Kawa na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w amerykańskim Pelham. Polka przegrała w piątek z Bułgarką Sesił Karatanczewą.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa przyjechała do Pelham jako mistrzyni turnieju ITF w Jackson, gdzie wygrała pięć meczów. W tym tygodniu dołożyła dwa zwycięstwa, ale na ćwierćfinale zatrzymała ją Sesił Karatanczewa. Oznaczona czwartym numerem Bułgarka potrzebowała 75 minut, aby pokonać Polkę 6:3, 6:1.

Kawa nie wygra drugiej imprezy z rzędu i nie zrobi w tym tygodniu kolejnego kroku w kierunku eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2019. Kryniczanka powalczy o kolejne punkty do rankingu WTA podczas zawodów ITF o puli nagród 80 tys. dolarów w Dothan i Charlottesville.

Legacy Credit Union Women's $25,000 Pro Tennis Classic, Pelham (USA)