Challenger Rzym: Kamil Majchrzak kontynuuje zwycięską passę. W czwartek powalczy o ćwierćfinał

Kamil Majchrzak wygrał szósty z rzędu mecz i awansował do III rundy turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Rzymie. W środę polski tenisista pokonał w dwóch setach Rosjanina Kiriła Kiwatcewa.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Po triumfie w Ostrawie i awansie na najwyższą w karierze 115. pozycję w rankingu ATP Kamil Majchrzak pozostał na poziomie challengerów. 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego przeniósł się do Rzymu, gdzie został rozstawiony z piątym numerem. W I rundzie otrzymał wolny los. Dopiero w środę zmierzył się z Kiriłem Kiwatcewem (ATP 509).

To nie był łatwy mecz dla naszego reprezentanta. W pierwszym secie Majchrzak stracił serwis już w gemie otwarcia, ale szybko odpowiedział i wyszedł na 4:1. Premierową odsłonę mógł zakończyć w ósmym gemie, jednak Rosjanin obronił dwa setbole i wygrał podanie. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Piotrkowianin zakończył seta kilka minut później wynikiem 6:3.

W drugiej odsłonie Majchrzak dwukrotnie prowadził na początku z przewagą przełamania, lecz błyskawicznie tracił przewagę. Sytuacja zrobiła się nieciekawa, gdy w ósmym gemie Kiwatcew zdobył breaka i podawał po seta. Polak odrobił jednak stratę, doprowadzając do wyrównania na po 5. O losach tej części spotkania zdecydował tie break, w którym Rosjanin świetnym zagraniem z bekhendu obronił pierwszą piłkę meczową. Przy drugiej jednak zepsuł forhend i wściekły cisnął rakietą o bandę.

Majchrzak wygrał 6:3, 7:6(6) i awansował do III rundy turnieju Roma Garden Open. W czwartek na jego drodze stanie oznaczony "11" Włoch Roberto Marcora (ATP 192), który pokonał 6:2, 1:6, 6:2 Argentyńczyka Hernana Casanovę (ATP 675). Dobrą wiadomością dla Polaka jest krecz najwyżej rozstawionego Niemca Maximiliana Marterera (ATP 112), z którym mógł się spotkać w ćwierćfinale.

We włoskiej stolicy grają również nasi debliści. Karol Drzewiecki i Szymon Walków pokonali w środę 6:3, 6:2 Argentyńczyka Franco Agamenone i Brazylijczyka Fernando Romboli. Ich przeciwnikami w spotkaniu o półfinał będą w czwartek najwyżej rozstawieni Austriak Philipp Oswald i Słowak Filip Polasek.

Roma Garden Open, Rzym (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro
środa, 8 maja

II runda gry pojedynczej:

Kamil Majchrzak (Polska, 5) - Kirił Kiwatcew (Rosja) 6:3, 7:6(6)

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska) / Szymon Walków (Polska) - Franco Agamenone (Argentyna) / Fernando Romboli (Brazylia) 6:3, 6:2