ATP Madryt: Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali drugi mecz. Polak i Brazylijczyk w ćwierćfinale

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie. W II rundzie rywalami Polaka i Brazylijczyka byli Robin Haase i Raven Klaasen.

Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej) Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej)
Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mieli łatwego otwarcia imprezy w Madrycie. Pokonali w super tie breaku Japończyka Bena McLachlana i Niemca Jana-Lennarda Struffa, którzy wyeliminowali ich w ćwierćfinale Australian Open 2018. W środę Polak i Brazylijczyk wygrali 6:4, 7:6(5) z Holendrem Robinem Haasem i reprezentantem RPA Ravenem Klaasenem.

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Kubot i Melo uzyskali na 2:1. W drugiej partii Polak i Brazylijczyk wrócili ze stanu 2:5. W trwającym 87 minut meczu obronili trzy z czterech break pointów i zdobyli 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Haase w trzech z czterech wielkoszlemowych turniejów doszedł w deblu co najmniej do ćwierćfinału, w tym do finału Australian Open 2013 razem z Igorem Sijslingiem. Klaasen to z kolei finalista Australian Open 2014 (z Erikiem Butoracem) i Wimbledonu 2018 (z Michaelem Venusem).

Dla Kubota i Melo to trzeci wspólny występ w Madrycie. W 2017 roku zdobyli tytuł, a w ubiegłym sezonie odpadli w ćwierćfinale. Polak powalczy o drugi półfinał w stolicy Hiszpanii. Pierwszy osiągnął sześć lat temu w parze z Francuzem Jeremym Chardym.

W ćwierćfinale przeciwnikami Polaka i Brazylijczyka będą Guido Pella i Joao Sousa. Argentyńczyk i Portugalczyk obronili dwie piłki meczowe w tie breaku drugiego seta i pokonali 4:6, 7:6(11), 11-9 rozstawionym z numerem ósmym Fina Henriego Kontinena i Australijczyka Johna Peersa.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,536 mln euro
środa, 8 maja

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Robin Haase (Holandia) / Raven Klaasen (RPA) 6:4, 7:6(5)

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?