ATP Madryt: Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale debla. Zdobyli cztery gemy

Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. W czwartek Polak i Brazylijczyk w dwóch setach przegrali z Guido Pellą i Joao Sousą.

Marcin Motyka
Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot
W czwartek Łukasza Kubota i Marcelo Melo czekało trudne zadanie. W ćwierćfinale zmagań w grze podwójnej w turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie zmierzyli się z Guido Pellą i Joao Sousa. Argentyńczyk i Portugalczyk to przede wszystkim singliści, ale w deblu potrafią stworzyć mur niełatwy do przebicia.

I tak właśnie wyglądał mecz. Kubot i Melo byli aktywniejsi, częściej atakowali przy siatce. Lecz musieli przebijać się przez defensywę rywali. A Pella i Sousa spisywali się znakomicie. Wspaniale grali w obronie, świetnie returnowali i skutecznie serwowali. W efekcie pokonali Polaka i Brazylijczyka 6:2, 6:2.

Mecz trwał 58 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali cztery asy, nie wykorzystali ani jednego z trzech break pointów, czterokrotnie zostali przełamani i łącznie zdobyli 35 punktów, o 18 mniej od rywali.

Za ćwierćfinał Mutua Madrid Open 2019 Kubot i Melo otrzymają po 180 punktów do rankingu ATP i 44,5 tys. euro do podziału na parę. W przyszłym tygodniu lubinianin i jego brazylijski partner wystąpią w kolejnej imprezie serii Masters 1000, w Rzymie.

Z kolei Pella i Sousa o finał w Madrycie powalczą z innym duetem złożonym ze świetnych singlistów, Diego Schwartzmanem i Dominikiem Thiemem. Argentyńczyk i Austriak w czwartek wygrali 2:6, 6:3, 10-7 z rozstawionymi z numerem szóstym Oliverem Marachem i Mate Paviciem.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,536 mln euro
czwartek, 9 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Guido Pella (Argentyna) / Joao Sousa (Portugalia) - Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) 6:2, 6:2

Czy w Rzymie Łukasz Kubot i Marcelo Melo uzyskają lepszy wynik niż w Madrycie?