Challenger Vicenza: Kamil Majchrzak bez ćwierćfinału. Zatrzymał go reprezentant gospodarzy

Kamil Majchrzak odpadł w III rundzie gry pojedynczej turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Vicenzie. W piątek lepszy od Polaka okazał się Włoch Andrea Pellegrino.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Notowany na 378. miejscu w rankingu ATP Andrea Pellegrino wszedł do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji i pokonał dwóch rodaków. W piątek znalazł sposób na oznaczonego drugim numerem Polaka, zwyciężając po 114 minutach 7:6(4), 6:3.

Trzeba przyznać, że Włoch pokazał się z bardzo dobrej strony. Wytrzymywał dłuższe wymiany i sporo piłek kończył forhendem. Pierwszego seta mógł zakończyć już w 12. gemie, lecz oddał serwis. W tie breaku skorzystał z kilku prezentów ze strony Kamila Majchrzaka (ATP 117) i zakończył partię przy trzeciej okazji.

W drugiej odsłonie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego miał swoje szanse, lecz nie zdołał przełamać serwisu rywala w pierwszym i trzecim gemie. Teraz do ataku ruszył Pellegrino, który zdobył kluczowego breaka na 4:2. Zawodnik gospodarzy nie oddał przewagi i zwieńczył pojedynek przy trzeciej piłce meczowej w dziewiątym gemie.

Pellegrino jeszcze w piątek powalczył o półfinał, ale przegrał ze swoim rodakiem Filippo Baldim. Z kolei Majchrzak rozegrał jeszcze mecz w ramach turnieju debla, w którym jego partnerem był Szymon Walków. Polacy przegrali w ćwierćfinale z rozstawioną z drugim numerem brazylijską parą Fabricio Neis i Fernando Romboli 4:6, 4:6. Teraz piotrkowianin może rozpocząć przygotowania do gry na trawie.

Internazionali di Tennis Citta' di Vicenza, Vicenza (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 46,6 tys. euro
piątek, 31 maja

III runda gry pojedynczej:

Andrea Pellegrino (Włochy, LL) - Kamil Majchrzak (Polska, 2) 7:6(4), 6:3

ćwierćfinał gry podwójnej:

Fabricio Neis (Brazylia, 2) / Fernando Romboli (Brazylia, 2) - Kamil Majchrzak (Polska) / Szymon Walków (Polska) 6:4, 6:4