WTA Den Bosch: Margarita Gasparian pożegnała Viktorię Kuzmovą. Awans Arantxy Rus

Margarita Gasparian wyeliminowała rozstawioną z numerem siódmym Viktorię Kuzmovą w I rundzie turnieju WTA International w Den Bosch. Pierwszy mecz wygrała Arantxa Rus.

Margarita Gasparian Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Margarita Gasparian
W poniedziałek rozpoczęła się 30. edycja turnieju w Den Bosch. Tego dnia odbyło się sześć meczów i tylko w jednym rozegrane zostały trzy sety. Margarita Gasparian (WTA 63) zwyciężyła 2:6, 7:6(5), 6:4 Viktorię Kuzmovą (WTA 44). W drugim secie Słowaczka z 1:4 wyszła na 5:4, ale w 10. gemie oddała podanie tracąc cztery punkty z rzędu od 30-0. W tie breaku nie wykorzystała prowadzenia 4-2. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Rosjanka uzyskała na 2:1.

W trwającym dwie godziny i 23 minuty meczu Gasparian zaserwowała siedem asów i zdobyła o dwa punkty więcej od Kuzmovej (105-103). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Słowaczka nie obroni punktów za ubiegłoroczny półfinał.

Kolejną rywalką Gasparian będzie Greet Minnen (WTA 139), która pokonała 7:5, 6:4 Monę Barthel (WTA 88). W ciągu 86 minut Belgijka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Zgarnęła o dwa punkty więcej od Niemki (72-70).

Arantxa Rus (WTA 132) wygrała 7:5, 6:4 z Bibiane Schoofs (WTA 169). W pierwszym secie wyżej notowana Holenderka od 5:1 straciła cztery gemy, ale dwa kolejne padły jej łupem. W drugiej partii leworęczna tenisistka z Monster znów dała się dogonić (z 4:2 na 4:2), ale końcówka ponownie należała do niej.

W trwającym 99 minut spotkaniu Rus wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W 2012 roku Holenderka doszła do IV rundy Rolanda Garrosa i III Wimbledonu. Na paryskiej mączce odniosła swoje największe zwycięstwo, nad ówczesną wiceliderką rankingu Kim Clijsters (2011). Na londyńskiej trawie pokonała piątą rakietą globu Samanthę Stosur (2012).

Weronika Kudermetowa (WTA 60) pokonała 6:3, 6:4 Ons Jabeur (WTA 58). W ciągu 72 minut Rosjanka uzyskała pięć przełamań. Jelena Rybakina (WTA 134) wygrała 6:1, 6:2 z Varvarą Lepchenko (WTA 127). Kazaszka zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa break pointy. Paula Badosa (WTA 133) zaserwowała siedem asów i zwyciężyła 6:4, 6:3 Priscillę Hon (WTA 130).

Arantxa Rus (Holandia, WC) - Bibiane Schoofs (Holandia, WC) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Margarita Gasparian awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Den Bosch?