WTA Den Bosch: Paula Kania i Nicola Geuer odpadły w ćwierćfinale. Holenderki za mocne

Paula Kania i Nicola Geuer na ćwierćfinale zakończyły udział w turnieju WTA International w Den Bosch. Polka i Niemka przegrały z Holenderkami Lesley Kerkhove i Bibiane Schoofs.

Paula Kania Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Paula Kania
W pierwszym meczu na trawie Paula Kania i Nicola Geuer wyeliminowały Monique Adamczak i Kaitlyn Christian. Australijka i Amerykanka w Den Bosch były rozstawione z numerem trzecim. W ćwierćfinale Polka i Niemka przegrały 3:6, 5:7 z Lesley Kerkhove i Bibiane Schoofs. Holenderki uczestniczą w imprezie dzięki dzikiej karcie.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które reprezentantki gospodarzy uzyskały na 2:0. W drugiej partii Kania i Geuer z 2:4 wyszły na 5:4, ale w trzech kolejnych gemach zdobyły tylko dwa punkty.

W trwającym 85 minut meczu Kerkhove i Schoofs wykorzystały cztery z 12 break pointów. Łupem Holenderek padło 70 ze 120 rozegranych punktów (70-50).

Dla Kani i Geuer był to pierwszy wspólny występ w tym roku. Polka nigdy wcześniej nie grała w Den Bosch.

Kania obecnie znajduje się na 187. miejscu w rankingu, a najwyżej była na 58. pozycji (maj 2016). Bilans finałów Polki w głównym cyklu to 1-4. Jedyny do tej pory tytuł zdobyła w 2012 roku w Taszkencie razem z Poliną Piechową.

Libema Open, Den Bosch (Holandia)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 13 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Lesley Kerkhove (Holandia, WC) / Bibiane Schoofs (Holandia, WC) - Nicola Geuer (Niemcy) / Paula Kania (Polska) 6:3, 7:5

Czy w 2019 roku Paula Kania zdobędzie tytuł WTA w deblu?