ATP Den Bosch: osobliwe okoliczności przegranej Stefanosa Tsitsipasa. Set w 25 minut i porażka Fernando Verdasco

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas w trzech setach przegrał z Nicolasem Jarrym w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. Fernando Verdasco wygrał partię w 25 minut, mimo to przegrał mecz z Adrianem Mannarino.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Zmiany nawierzchni wiążą się z trudnościami. Przekonał się o tym Stefanos Tsitsipas. Grek, jedna z najjaśniejszych postaci sezonu gry na kortach ziemnych, okres rywalizacji na nawierzchni trawiastej rozpoczął od porażki. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Den Bosch (w I rundzie miał wolny los), przegrał 4:6, 6:3, 4:6 z Nicolasem Jarrym.

Tsitsipas opuszczał kort jako pokonany, choć w pewnym momencie mógł poczuć się zwycięzcą meczu. W siódmym gemie przy piłce break poincie Jarry popełnił bowiem podwójny błąd serwisowy, co oznaczało przełamanie dla Greka. Chilijczyk chwycił się jeszcze ostatniej deski ratunku i poprosił o sprawdzenie śladu, a weryfikacja komputerowa wykazała, że piłka trafiła w kort. Potrzebna była więc powtórka akcji i tenisista z Santiago wstał z ławki, posłał trzy skuteczne serwisy i zdobył gema.

Z kolei w ostatnim gemie Tsitsipasowi przeszkodziła pogoda. Gdy przy stanie 4:5 podawał, aby nie przegrać meczu, nad kortem zerwał się porywisty wiatr. Wichura utrudniła serwowanie Grekowi, który popełnił dwa podwójne błędy i w efekcie przegrał gema oraz cały mecz.

Pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Tsitsipasa, Jarry odniósł czwarte w karierze zwycięstwo nad graczem z czołowej "10" klasyfikacji singlistów, ale pierwsze na trawie. Kolejnym rywalem Chilijczyka będzie lepszy z pary Michaił Kukuszkin - Richard Gasquet. Mecz Kazacha z Francuzem został przerwany w drugim secie z powodu opadów deszczu. Tenisiści wznowią rywalizację w piątek.

Do ćwierćfinału awansował także drugi reprezentant Chile, Cristian Garin. 23-latek z Santiago udanie dokończył przełożony ze środy mecz z Robinem Haase. Oznaczony "siódemką" Garin o półfinał powalczy z rozstawionym z numerem drugim Borną Coriciem.

Fernando Verdasco w 25 minut wygrał pierwszego seta pojedynku z Adrianem Mannarino, ale ostatecznie przegrał całe spotkanie 6:1, 3:6, 4:6. W ćwierćfinale Francuz zmierzy się z Davidem Goffinem. Rozstawiony z numerem piątym Belg w 1/8 finału wyeliminował innego reprezentanta Trójkolorowych, Pierre'a-Huguesa Herberta.

Adrian Mannarino (Francja) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 4) 1:6, 6:3, 6:4
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Richard Gasquet (Francja, 8) 4:6, 2:1 *dokończenie w piątek

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Den Bosch?