WTA Eastbourne: Woźniacka nie obroni tytułu. Dunka przegrała z Sabalenką po dreszczowcu

Karolina Woźniacka broniła w Eastbourne tytułu, ale odpadła w III rundzie. Dunka zmarnowała piłkę meczową i uległa Białorusince Arynie Sabalence, którą rok temu pokonała w finale.

Karolina Woźniacka Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W walce o ćwierćfinał imprezy w Eastbourne doszło do emocjonującej batalii Karoliny Woźniackiej (WTA 14) z Aryną Sabalenką (WTA 10). W trzecim secie Dunka prowadziła 5:2 i miała piłkę meczową w dziewiątym gemie. Ostatecznie była liderka rankingu przegrała 6:2, 4:6, 6:7(5) i nie obroni tytułu. W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Woźniacka popełniła 10 podwójnych błędów. W Eastbourne po raz drugi zmierzyła się z Białorusinką. W ubiegłym sezonie w finale Dunka zwyciężyła 7:5, 7:6(5).

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Kiki Bertens (WTA 4), która pokonała 6:3, 6:3 Annę-Lenę Friedsam (WTA 356). W drugim secie Holenderka wróciła ze stanu 0:3. W ciągu 91 minut popełniła 10 podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z 12 break pointów. Tenisistka z Wateringen podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Niemką.

Karolina Pliskova (WTA 3) w 58 minut rozbiła 6:1, 6:2 Elise Mertens (WTA 21). Czeszka zaserwowała pięć asów i zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy, a sama zamieniła na przełamanie cztery z pięciu szans. W ćwierćfinale zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową (WTA 52), która prowadziła 6:3, 2:1 z Jeleną Ostapenko (WTA 35), gdy Łotyszka skreczowała.

Andżelika Kerber (WTA 5) pokonała 7:6(4), 6:0 Rebekkę Peterson (WTA 66). Niemka obroniła dwie piłki setowe w dziewiątym gemie pierwszego seta, a w drugiej partii straciła tylko 11 punktów. W ciągu 77 minut odparła trzy break pointy. O półfinał Kerber zmierzy się z Simoną Halep (WTA 7), która zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Polonę Hercog (WTA 60). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Rumunka zamieniła na przełamanie sześć z 15 szans.

Johanna Konta (WTA 19) przegrała 3:6, 2:6 z Ons Jabeur (WTA 62). W ciągu 70 minut Tunezyjka zgarnęła 22 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. W ćwierćfinale spotka się z Alize Cornet (WTA 55), która pokonała 6:2, 6:2 Shuai Zhang (WTA 51). Francuzka obroniła cztery break pointy i podwyższyła na 4-2 bilans meczów z Chinką.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania)