Wimbledon: Katarzyna Kawa odprawiła kolejną rywalkę. Zagra o główną drabinkę

Katarzyna Kawa pokonała Węgierkę Fanny Stollar w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu. Awans do głównej drabinki da Polce jeszcze jeden wygrany mecz.

Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Debiut w wielkoszlemowych eliminacjach Katarzyna Kawa (WTA 217) zanotowała w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Odpadła wówczas w I rundzie po porażce z Kurumi Narą. W Wimbledonie Polka wygrała już dwa mecze. Rozpoczęła od trzysetowego zwycięstwa nad Brytyjką Francescą Jones. W środę pokonała 7:5, 6:2 Węgierkę Fanny Stollar (WTA 229). Do awansu do głównej drabinki Kawa potrzebuje jeszcze jednej wygranej.

W pierwszym secie Kawa odrodziła się z 2:5. Obroniła trzy piłki setowe, jedną przy 2:5 i dwie przy 4:5. W 12. gemie odparła break pointa i wykorzystała już pierwszego setbola. W drugiej partii Stollar prowadziła 2:1, ale Polka uzyskała dwa przełamania i awansowała do decydującej rundy eliminacji.

W trwającym 96 minut meczu Kawa zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 14 z 17 przy siatce. Polka obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 29 niewymuszonych błędów. Stollar miała 24 piłki wygrane bezpośrednio i 40 pomyłek.

W maju 2018 roku Kawa była notowana na 780. miejscu w rankingu. Teraz dzieli ją jeden krok od głównej drabinki Wimbledonu. Jej rywalką będzie Rumunka Elena-Gabriela Ruse.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)